Aktywny wypoczynek nad Łupawą

Wakacje to czas, gdy możemy odetchnąć, zapomnieć choć na chwilę o codziennych obowiązkach i zostawić za sobą nieustanne zabieganie i stres. Wielu z nas, na co dzień mieszkańców dużych miast, chętnie spędza letnie miesiące z dala od hałasu i zgiełku. Lubimy wówczas udać się w jakieś miejsce, które zachwyci nas swoją urodą, a przy tym jest nieco oddalone od cywilizacji. W Polsce jest ich bardzo wiele.

Spływy kajakowe niezwykłą przygodą dla każdego

spływ łupawąPolskie krajobrazy są niezwykle cenione przez turystów z kraju i zagranicy. Chętnie podziwiają oni zachody słońca nad Bałtykiem, wędrują tatrzańskimi szlakami i pływają w mazurskich jeziorach. Polska to wiele unikalnych regionów z własną kulturą, tradycjami i charakterystycznymi widokami. Jednym z nich są Kaszuby – przepiękna kraina położona na północy naszego kraju, rozciągająca się aż nad brzeg morza. Turyści od lat chętnie odwiedzają ten wyjątkowy zakątek, podziwiając przyrodę i oryginalną kulturę oraz zwyczaje. Przez Pojezierze Kaszubskie przepływa wiele rzek, z walorów których chętnie korzystają kajakarze. Spływ Łupawą, jedną z kaszubskich rzek, to niezapomniana przygoda dla całej rodziny. Opanowanie podstaw kajakarstwa nie jest skomplikowane, już nawet małe dzieci mogą uczyć się tego sportu pod opieką dorosłych. Planując spływ Łupawą, musimy dysponować odpowiednim sprzętem. Mowa tu nie tylko o kajakach i wiosłach, które możemy wypożyczyć w jednym z wielu takich punktów znajdujących się nad rzeką. Ważne jest również, by zabrać i założyć na siebie kamizelkę ratunkową, która może pomóc nam w razie wystąpienia nieprzewidzianej sytuacji. Powinni o tym pamiętać nawet doświadczeni pływacy. Spływ rzeką Łupawą może być okazją do obserwacji i fotografowania ciekawych okazów ze świata flory i fauny. Gdy płyniemy z dziećmi, warto pokazywać im mijane po drodze rośliny lub zwierzęta. Dzięki temu poszerzymy ich wiedzę o otaczającym świecie. Kajakarstwo to również sport, dzięki któremu możemy poprawić swoją kondycję i zwiększyć siłę ramion. Aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu to doskonały pomysł na wakacje dla całej rodziny.

Wizyta na Kaszubach to gwarancja niezapomnianych wrażeń dla starszych i młodszych. Będąc tam, możemy zwiedzać malownicze miasteczka i wsie, podziwiać krajobrazy i poznawać kaszubską kulturę. Warto aktywnie spędzać wolny czas, na przykład wybierając się na spływ kajakowy. Jeśli zachowamy podstawowe reguły bezpieczeństwa na wodzie, możemy być pewni, że będzie to dla nas wspaniała i rozwijająca przygoda.