Apartament na pograniczu polsko czeskim

Karkonosze w 71,54% są położone po czeskiej stronie. Jedynie 28,46% z 650 kilometrów kwadratowych, jakie zajmują Karkonosze znajdują się w granicach Polski. Z tego powodu, do aktywnego wypoczynku, który przewiduje poznanie Karkonoszy takimi, jakimi są naprawdę, a więc poznanie ich w 100% najlepszym punktem wypadowym będzie miejscowość położona tuż przy granicy z Czechami, która z inną miejscowością po czeskiej stronie tworzy praktycznie jeden organizm.

Całe Karkonosze z apartamentu

szklarska poręba - apartament do wynajęciaPowyższy wstęp dotyczył oczywiście Szklarskiej Poręby. Jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie Republiki Czeskiej i jest, z pomocą Polany Jakuszyckiej, bezpośrednio sprzężony z czeskim miastem Harrachov, będącym największym ośrodkiem czeskich sportów zimowych obok Liberca. Karkonosze są poprzeplatane szlakami przecinającymi granicę polsko-czeską. Nie ma żadnego problemu w tym, ażeby zacząć wędrówkę w Polsce, np. w Szklarskiej Porębie, a skończyć ją w Harrachovie, bądź w Szpindlerowym Młynie. Wynajęcie apartamentu będzie zatem dla nas świetnym rozwiązaniem. Decydując się na bardzo długie, transgraniczne wycieczki o średniej długości 30-40 kilometrów musimy znaleźć miejsce, w którym będziemy mogli w komfortowych warunkach dojść do pełni sił, przed następnymi wymagającymi marszami. Musimy tylko podjąć decyzję jaki rodzaj apartamentu preferujemy. Podzielmy apartamenty na dwa rodzaje: jeden rodzaj, to te apartamenty, które dostępne są w hotelach i które sprzężone są z całym organizmem hotelowym, gdzie wynajmując apartament w hotelu, będziemy mieć również dostęp do obecnej w hotelu strefy spa, fitness, sauny, a także do części restauracyjnej. Drugi rodzaj, to niezależne apartamenty w kompleksach apartamentowych, oferujących jedynie nocleg. Szklarska Poręba – apartament do wynajęcia w tej miejscowości to najlepsze rozwiązanie jeżeli chcemy poznać Karkonosze od podszewki – oferuje apartamenty utrzymane w obu konwencjach. Zaletą pierwszego rodzaju apartamentów będzie dostęp do strefy relaksacyjno-wypoczynkowej bezpośrednio na miejscu. Zaletą drugiego rodzaju będzie niższa cena.

Decydując się na apartament w niższej cenie, niekoniecznie musimy być pozbawieni wszystkich przywilejów, które posiada wynajęcie apartamentu w dużym hotelu. Szklarska Poręba jest miejscem, gdzie tego typu miejsca znajdują się na każdym kroku. Za niewielką opłatą możemy skorzystać ze strefy spa&wellness pobliskiego hotelu. Bardzo duża baza gastronomiczna oznacza, że nie będziemy musieli szukać za daleko za naprawdę dobrym posiłkiem.