Auto na akumulator

Sklepy zabawkowe pękają w szwach przez niesamowicie szeroki asortyment zabawek dla dzieci w każdym wieku. Znajdziemy w nich klocki, lalki, misie, puzzle, rowerki biegowe, czy gry edukacyjne. W dużych sklepach, lub nawet hurtowniach, możemy spotkać też pojazdy na akumulator, które są pożądane prawie przez wszystkie dzieci.  Mogą to być samochody zdalnie sterowa, lub umożliwiające własnoręczne kierowanie. 

Rodzaje pojazdów na akumulator 

polecane auta dla dzieci na akumulatorKilkuletnie dzieci są jak mały dynamit, który przynajmniej kilka razy dziennie wybucha. Mają w sobie tyle energii, że trzeba im ją pomóc rozładować. Nie ma nic lepszego jak aktywność fizyczna, czy spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Na spacer dzieci mogą ze sobą brać przeróżne zabawki, które należy pchać, ciągnąć lub w nich jeździć. Polecane auta dla dzieci na akumulator są doskonałą alternatywą dla klasycznych rowerków, czy hulajnóg. W trakcie jazdy takim pojazdem, dziecko nie musi używać siły nóg, a jedynie prowadzić go przy użyciu kierownicy, pedału gazu i hamulca. Ponieważ takimi pojazdami lubią jeździć chłopcy i dziewczynki, to w sprzedaży znajdziemy przynajmniej kilka rodzajów samochodów w wersjach dla chłopców i dziewczynek. Najpopularniejsze są modele cabrio z niskim zawierzeniem oraz terenowe jeepy z dużymi kołami. Osobowe pojazdy najlepiej się nadają do użytku po alejkach, chodnikach i ubitych drogach, natomiast auta terenowe mogą pokonywać drogi pokryte żwirem, kamieniami, czy z licznymi zagłębieniami. Kolejną zaletą pojazdów na akumulator są mocne silniki i wydajne akumulatory, które są w stanie uzyskać prędkość nawet pięciu kilometrów na godzinę. Wyposażenie pojazdów elektrycznych jest zbliżone do prawdziwych samochodów, czyli mają boczne lusterka, światła led z przodu i z tyłu, klakson, czy skrzynię biegów. Oczywiście w zależności od modelu i producenta, samochód może mieć odmienne wyposażenie. Taki pojazd jest z pewnością luksusowym samochodem, na którego nie każdego rodzica stać, ponieważ najtańsze modele kosztują około trzysta złotych, a najdroższe nawet półtora tysiąca złotych. 

Powszechnie uważa się, że tylko chłopcy lubią jeździć samochodami, ale nie jest to prawdą, ponieważ także dziewczynki chętnie zasiadają za kierownicę samochodów z akumulatorem. Dla bezpieczeństwa dzieci, w środku znajdują się dwa fotele, dla pasażera i kierowcy, które posiadają pasy identyczne jak w prawdziwym samochodzie, które chroni dzieci przed uszkodzeniami, lub wypadnięciem, w razie zderzenia z jakąś przeszkodą. Na pewno każdy maluch będzie zadowolony z takiego prezentu.