Blat łazienkowy pod umywalką – przegląd popularnych rozwiązań

Blat to nieodzowny atrybut każdej nowoczesnej łazienki. Dzięki niemu pomieszczenie staje się bardziej funkcjonalne, praktyczne i estetyczne. Zamiast skromnego zlewu i małej uchylnej półki z lustrem mamy do dyspozycji pojemny moduł do przechowywania przyborów toaletowych i kosmetyków, a także wszelkiego rodzaju akcesoriów. Dziś blaty łazienkowe wykonuje się na wymiar.

Funkcje i zalety blatów łazienkowych na wymiar

blaty łazienkowe na wymiar krakówBlat do łazienki pod umywalką pomaga w prawidłowej organizacji przestrzeni, zwiększa powierzchnię użytkową pomieszczenia, nadaje wnętrzu indywidualności. Wszystko to dzięki szerokiej gamie materiałów i konfiguracji tych produktów na rynku. Dziś bardzo popularne są blaty łazienkowe na wymiar Kraków jest miastem, gdzie można zlecić wykonanie blatu według swojego uznania. Indywidualne podejście w projektowaniu łazienki to w końcu podstawa współczesnej aranżacji wnętrz. Meble łazienkowe oferowane przez większość salonów i sklepów są dość monotonne. I nie zawsze można znaleźć opcję, która harmonijnie wpasuje się w ogólną koncepcję. Zwłaszcza jeśli pomieszczenie ma nietypową wielkość lub jest zaprojektowane w oryginalnym projekcie. Jeśli nie chcemy zadowolić się typową szafką pod umywalkową, najlepszym wyborem będzie blat na wymiar. Oprócz atrakcyjnego wyglądu może pomóc nam dużo zaoszczędzić – produkt wykonany z niedrogiego materiału będzie kosztował nawet mniej niż meble gotowe. Instalując blat pod umywalkę w bogatym kolorze lub nietypowym kształcie zamienisz go z użytecznego modułu w prawdziwą ozdobę łazienkowego wnętrza. W przypadku wbudowanych zlewów lepiej jest preferować moduły wykonane z łatwych do cięcia materiałów, jak MDF, laminowana płyta wiórowa, kompozyt. Wskazane jest, aby wybrać blaty na zawiasach do wiszących zlewozmywaków. Ciekawa z punktu widzenia komfortu i praktyczności jest monolityczna konstrukcja – umywalka do łazienki połączona z blatem. Wydłużone skrzydła zlewu pełnią tutaj rolę blatu. Model takiego blatu jest dobry pod wieloma względami – po pierwsze łatwiej o niego dbać, po drugie wygląda bardzo stylowo, a po trzecie, nie ma trudności dla procesu instalacji zlewów stacjonarnych i wbudowanych z podłączeniem hydrauliki i cięciem blatu.

Umywalki-blaty jednoczęściowe wykonane są z pięknych i trwałych materiałów w tym z ceramiki, kamienia naturalnego i sztucznego, metalu, akrylu, szkła hartowanego. Łazienka to pomieszczenie o dużej wilgotności, dlatego zakupione tam meble muszą być odporne na wilgoć. Wśród innych cech, które musi spełniać wysokiej jakości blat to dokładność wykonania, estetyka, ciekawy design, przestronność i odporność na różne detergenty.