Co powiesz na wyprawę rowerową po Europie?

Co zrobić, jeśli bezczynne leżenie na plaży lub słodki relaks w hotelu all inclusive na Bałkanach to dla ciebie wcale nie wakacje marzeń? Może chciałbyś raczej złapać wiatr w żagle, skoczyć ze spadochronem albo… objechać rowerem Europę? Ile ludzi, tyle preferencji, również jeśli chodzi o podróże i odpoczynek. Jeśli czujesz, że przydałby ci się wysiłek fizyczny, aby oczyścić umysł i oderwać się od stresującej pracy – posłuchaj siebie i zadbaj o swoje potrzeby, aby wrócić po urlopie w gotowości na nowe wyzwania.

Wybierz się rowerem na wakacyjną wyprawę

wakacyjne wyprawy rowerowe po EuropieZamiast przeglądać oferty perfekcyjnie wyposażonych hoteli w bliskim sąsiedztwie plaży, wyróżnij się i pomyśl nad szalonym i pełnym niespodzianek wyjeździe w towarzystwie innych amatorów kolarstwa. Wakacyjne wyprawy rowerowe po Europie są świetną okazją do odwiedzenia wielu europejskich państw w ekspresowym tempie. Jest to gwarant pięknych wspomnień i niezapomnianych przygód, które tylko czekają na odkrycie. Wycieczki tego typu dają najwięcej satysfakcji w grupie osób. Ponadto wyjazd zorganizowany jest bezpieczniejszy niż próbowanie sił na własną rękę. Kiedy nad wyprawą czuwa organizator, wówczas uczestnicy mogą skupić się wyłącznie na aktywnym wypoczynku, jakim jest kolarstwo oraz nad integracją zespołu. Daje to ogromną swobodę – trasy pilnuje przewodnik, godziny posiłków są z góry zaplanowane a siły uprzednio zmierzone na zamiary. Okazuje się, że jedynym wymaganiem jest sprzęt – godny zaufania rower , niezbędne dodatki oraz gotówka, którą opłacimy przewodników, organizatora oraz posiłki i noclegi, z których skorzystamy podczas wyprawy. Europejskie trasy są różnorodne, zarówno jeśli mowa o kilometrażu czy zabytkach, miejscach godnych zatrzymania na trasie. Można je dobierać zależnie od preferencji i możliwości kondycyjnych i sprzętowych. Grupę, do której trafimy zapisując się na wyjazd, można poznać wcześniej, aby integracja przebiegła sprawniej. Spotkanie przed wyprawą może pomóc logistycznie rozplanować sprawy związane z bagażem, sprzętem i ogólną organizacją grupy, dlatego też jest zalecane przez organizatora.

Nie porywajmy się jednak z motyką na słońce, to znaczy, nie planujmy tak ambitnej trasy, jaką jest przejazd rowerowy przez Europę, bez odpowiedniego przygotowania fizycznego. Jazda rowerem wymaga wytrwałej pracy mięśni nóg, dlatego trzy miesiące przed planowanym startem zacznij trening skupiony szczególnie na dolnych partiach ciała. Zadyszka, osłabienie i złe samopoczucie po pokonanym odcinku około 30 km to efekt braku kondycji, czyli niewystarczającego przygotowania do wyprawy.