Czy rachunki zależą od jakości energii elektrycznej?

Podłączamy kabel do gniazdka sieciowego i uruchamiamy dane urządzenie. Czynność powtarzamy wielokrotnie każdego dnia. Jednak na koniec miesiąca otwieramy szeroko oczy i dziwimy się wysokości kwoty, jaka widnieje na rachunki z elektrowni. Kiedy sytuacja powtarza się zbyt często, zaczynamy uważniej korzystać ze sprzętów elektrycznych i kontrolować zużycie energii. Jednak rachunki ulegają tylko nieznacznemu obniżeniu pomimo tego, że zaczęliśmy już funkcjonować w praktycznie ciemnych pomieszczeniach. Co jest zatem przyczyną wysokich kosztów eksploatacji prądu?

Problem z jakością energii elektrycznej

jakość energii elektrycznejBez względu na to, czy nasze zmartwienie dotyczy rachunków przychodzących na nasz firmowy, czy też prywatny adres – problemem należy się zająć jak najszybciej. Nie tylko ze względu na wysokość kwoty, jaka widnieje na fakturach, ale także ze względu na szeroki zasięg tego problemu. Energia elektryczna stanowi rozwiązanie ekologiczne, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że prąd, który dociera do naszych mieszkań czy też biur, może różnić się w zależności od tego, z czyich usług korzystamy. Dlatego warto zainteresować się tematem tego, jak prezentuje się jakość energii elektrycznej w naszym mieście. Nie chodzi tutaj nawet o to, czy czerpiemy energię z tej, czy innej elektrowni – problem leży gdzie indziej. Chodzi o to, za pomocą jakich urządzeń prąd jest dystrybuowany. Jego jakość zależy przede wszystkim od kabli, którymi on do nas wędruje. Sytuacja może być na tyle absurdalna, że mieszkańcy dwóch sąsiadujących ze sobą budynków mogą być odbiorcami tego samego prądu, który jednak trafia do ich mieszkań w różnej jakości. Wszystko dlatego, że budynki powstawały w kilkuletniej odległości czasowej od siebie, wobec czego do jednego z nich energia elektryczna doprowadzana jest starymi przewodami, do drugiego zaś – nowymi. Taka różnica generuje problemy, które znajdują odbicie w kwotach rachunków, jakie muszą opłacać mieszkańcy tego samego osiedla.

Choć sytuacja może wydawać się absurdalna, nie należy jej lekceważyć i jak najszybciej podjąć pierwsze kroki w walce z tego rodzaju problemem. Wystarczy odwiedzić siedzibę władz gminy i zgłosić im chęć przeprowadzenia jakości energii elektrycznej w naszej okolicy. Jeśli okaże się, że do naszych sąsiadów dociera prąd lepszej jakości, będziemy mogli wystosować kolejne podanie z prośbą o przeprowadzenie renowacji przewodów sieci elektrycznej. W ten sposób w bardzo szybki sposób pozbędziemy się problemu i obniżymy tym samym wysokie rachunki za prąd.