Czy warto stosować kreatynę?

Kreatyna to aminokwas, który dostarcza energii komórkom i pomaga budować masę mięśniową. Z tego powodu niektórzy ludzie przyjmują doustnie kreatynę, aby poprawić wyniki sportowe i przekształcić swoje ciało. Przed zażyciem suplementów kreatyny ważne jest, aby zrozumieć rodzaj przyrostu masy ciała. Stosując ten suplement należy tez trzymać się ważnych zaleceń, ażeby za bardzo nie przytyć. Szczególnie ważna jest wiedza na temat działania kreatyny.

Jak działa kreatyna?

kreatyna biotechPomimo tego, że suplement powoduje pewien przyrost masy wody, badania wykazały, że kreatyna może być skutecznym środkiem zwiększającym wytrzymałość i siłę. Z biegiem czasu można zauważyć wzrost siły i rozmiaru mięśni. Na początku zauważymy zatrzymanie wody w organizmie, ale to się zmieni gdy mięśnie staną się większe, wówczas masa wody staje się mniej zauważalna. Pomimo pozornie szybkiego przyrostu masy ciała kreatyna nie powoduje otyłości. Aby przytyć, trzeba spożywać więcej kalorii niż ich się wydala podczas uprawiania sportu. Jedna miarka kreatyny dziennie nie zawiera żadnych kalorii, a przynajmniej tylko kilka kalorii. Jeśli ktoś jest aktywny i stosuje zdrową dietę, prawdopodobnie nie przytyje podczas stosowania doustnej kreatyny. Kreatyna Biotech pomaga mięśniom zużywać energię. Jest naturalnie wytwarzana przez wątrobę, nerki i trzustkę, ale można ją również uzyskać z owoców morza i czerwonego mięsa. Jeśli przyjmujemy kreatynę doustnie, wiąże się ona z cząsteczką fosforanu, tworząc fosforan kreatyny, który zapewnia organizmowi szybką energię do intensywnych ćwiczeń. Fosforan kreatyny pomaga wytwarzać więcej neuroprzekaźnika, który jest głównym źródłem energii w organizmie. Trening siłowy i ćwiczenia wymagają dużo energii i chociaż organizm naturalnie produkuje kreatynę, można mieć niski zapas naturalnej kreatyny w mięśniach. Suplementacja pomaga jednak zwiększyć dostępność tego składnika, dostarczając organizmowi dodatkowej energii, siły i wytrzymałości. W tym przypadku warto stosować kreatynę.

Wiele osób przyjmuje kreatynę, aby zbudować siłę mięśni, zwiększyć wytrzymałość, poprawić wyniki sportowe i zbudować beztłuszczową masę mięśniową. Ale można to również zrobić z innych powodów. Doustna kreatyna może pomóc złagodzić zaburzenia mózgu, takie jak choroba Alzheimera, choroba Parkinsona i epilepsja. Dodatkowo może pomóc złagodzić niektóre zaburzenia mięśniowe, a także złagodzić objawy dużej depresji u kobiet. Korzyści wynikających z przyjmowania tego składnika jest więc naprawdę bardzo dużo.