Czym jest luksusowe spa?

Spa to słowo, które zawsze kojarzy się z dobrym samopoczuciem, ale oznacza nawet więcej niż przestrzeń, która to zapewni. Obecnie prawie wszystkie dobre i luksusowe hotele mają swoją strukturę spa w wyjątkowym miejscu promującym zdrowie i relaksację, Warto jednak dowiedzieć się nieco więcej o pojęciu spa, aby lepiej zrozumieć wyrażenie.

Co oferują luksusowe centra spa?

luksusowe spa w jastrzębiej górzeSłowo SPA pochodzi od łacińskiego wyrażenia „sanus per aqua”, co oznacza „zdrowie przez wodę. Dzisiaj słowo to oznacza placówkę handlową lub turystyczną, która oferuje działania związane ze zdrowiem, urodą i dobrobytem. Międzynarodowe Stowarzyszenie SPA definiuje kilka rodzajów spa, dostosowując się do tradycyjnych koncepcji spa termalnego, z nowymi formami spa miejskiego, medycznego, hotelowego, ale może to być także przestrzeń publiczna. Bardzo popularne są takie miejsca nad morzem, czego przykładem jest luksusowe spa w Jastrzębiej Górze będące dużym kompleksem wypoczynkowym. Takie ośrodki zorientowane są na masaż, zabiegi estetyczne i nieinwazyjne zabiegi, oferujące pakiety usług trwające krócej niż jeden dzień – są również nazywane seriami Day Spa. Spa to również obiekt komercyjny, który ma elegancką lokalizację o specyficznej strukturze, oferując klientom zabiegi zdrowotne, upiększające i zapewniające dobre samopoczucie. Tradycyjnie spa, jak już wcześniej wspomniano dawniej były kurortami nadmorskimi lub hotelami położonymi poza miastami. Poszukiwali ich ludzie, którzy zostali przez pewien czas w poszukiwaniu odpoczynku i opieki zdrowotnej. Teraz nie tylko w Jastrzębiej Górze można skorzystać z takich usług, ale i również w innych zakątkach Polski. W tych miejscach klient jest wstępnie oceniany na podstawie konsultacji z pomocą grupy różnych specjalistów, w tym homeopatów, dietetyków, osobistego trenera, kosmetyczek i innych. Wspólnie stworzą indywidualny projekt dla każdego pacjenta, zgodnie z jego osobistymi potrzebami. Hotele spa stały się bardziej popularne pod koniec XX wieku, postrzegane jako miejsca oferujące procesy terapeutyczne oparte na wodzie, a obecnie także kojarzone są z zabiegami estetycznymi. Mają także nowoczesne centra fitness, jogę, pływanie, saunę i wiele innych.

Większość osób szukających spa nie tylko stara się odpocząć, ale i schudnąć lub wyglądać lepiej. Uciekają także od codziennego stresu tak powszechnego w dużych miastach, codziennych nerwic. Klienci obu płci chcą być bardziej zrelaksowani, spokojni, lecząc nie tylko ciało, ale i umysł. Jastrzębia Góra jest idealnym miejscem, aby móc zrealizować te kwestie, dlatego warto się tu wybrać chociaż na weekend, chociaż na jeden dzień samemu lub z osobą bliską.