Czym karmić swojego pupila?

Z roku na rok rośnie nasza świadomość dotycząca odżywiania. Niektórzy również starają się w coraz lepszy sposób odżywiać własnego czworonożnego przyjaciela. Tak naprawdę odpowiednio zbilansowana karma sprawia, że nasz kot lub pies w odpowiedni sposób się rozwija i cieszy się dobrym zdrowiem. Niestety dobrej jakości karm dla psów jest niewiele i jeśli już znajdziemy odpowiednią propozycję, to najczęściej jest ona zbyt droga. Mimo wszystko warto czasami nieco więcej zainwestować w zdrowie własnego pupila.

Dobrej jakości karma dla psa

power of nature - karma mokraKupując karmę dla psa warto zwrócić uwagę na jej skład. Dobrej jakości karma ma zazwyczaj niewiele składników, a najwięcej znajdziemy w niej mięsa. Dobrze będzie jeśli karma ta będzie w 100 procentach naturalna i nie będzie zawierała sztucznych aromatów i substancji wzmacniających smak, które sprawiają, że nasz pupil tak chętnie zagląda do miski. Musimy wiedzieć, że takie substancje są szkodliwe dla naszego psa. Jeśli szukamy odpowiedniej jakości karmy dla psa, odpowiedzią na nasze potrzeby może być Power of Nature – karma mokra. Karma ta jest całkowicie naturalna oraz hipoalergiczna. Zawiera ona ogromną ilość mięsa, za co nasz pupil z pewnością nam podziękuje. Karma ta będzie wspomagała naturalne mechanizmy obronne organizmu naszego pupila. Dzięki temu będzie on wyglądał pięknie przez długie lata i będzie cieszył się idealnym stanem zdrowia. Niestety dla niektórych karma ta może okazać się zbyt droga. Jeśli jednak mamy możliwość, to powinniśmy spróbować. Nasz pies na pewno nam za to podziękuje, a jego zdrowie znacząco się poprawi. W momencie, gdy nie możemy pozwolić sobie na taki zakup, powinniśmy poszukać alternatywy w postaci innych karm o dobrej jakości. Możemy znaleźć naprawdę ciekawe propozycje, które wyróżniają się dobrym składem. Zanim jednak kupimy karmę, powinniśmy dokładnie przeanalizować skład. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na zawartość mięsa, która powinna być jak najwyższa. Jeśli pod ręką mamy karmę, która zawiera jedynie kilka procent mięsa, to lepiej z niej zrezygnujmy.

Niestety zbyt wiele osób karmienie swojego pupila sprowadza na dalszy plan. W rezultacie nasz czworonożny przyjaciel dostaje karmę niskiej jakości. Jeśli nie stać nas na dobrą karmę, powinniśmy rozważyć samodzielne przygotowywanie posiłków dla swojego psa, czy kota. Wbrew pozorom takie gotowanie wcale nie wyniesie nas dużo drożej niż kupowanie niskiej jakości karmy, a z całą pewnością wyjdzie to naszemu pupilowi na zdrowie. W momencie, gdy decydujemy się na zakup karmy, najpierw przeanalizujmy jej skład.