Czym kierować się wybierając szkołę językową?

Lubię uczyć się nowych rzeczy, w szczególności języków obcych. W swoim życiu miałam okazję być uczennicą kilku szkół językowych. Bardzo lubię uczyć się języków obcych, choć zasadniczo skupiam się głównie na języku angielskim i języku japońskim. Na ten moment czuję się w obu językach bardzo dobrze i nie mam żadnego problemu porozumiewać się z osobami, dla których są to języki ojczyste. Przez to, że korzystałam z usług różnych szkół językowych wiem jak znaleźć taką szkołę, która będzie po prostu dobra. Mam więc kilka rad dla wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się jak znaleźć odpowiednie miejsce do nauki.

Szkoły językowe muszą być przyjazne dla ucznia

szkoła językowaNauka języka nie jest tanim przedsięwzięciem. Dlatego, wybierając szkołę językową trzeba przede wszystkim sprawdzić jej opinię w Internecie, o ile oczywiście nie jest to nowo otwarta szkoła. Nawet jeżeli dana szkoła ma większość opinii pozytywnych, warto zapoznać się z również z tymi negatywnymi, aby zobaczyć czy dane miejsce nie posiada pewnych problemów, które będą dla nas sygnałem, że nie jest to odpowiednia placówka dla nas. Każda szkoła językowa powinna posiadać wykwalifikowaną kadrę nauczycielską, dlatego też nie należy bać się zapytać o konkretne kwalifikacje nauczyciela, który ma nas uczyć. Warto też zapisać się na kurs do nauczyciela, który ma duże doświadczenie z taką pracą. Przed rozpoczęciem warto zapytać też o to, jakie materiały będę używane w trakcie zajęć oraz dopytać jak będzie sprawdzamy poziom wiedzy oraz to czy szkoła wystawia jakiś certyfikat ukończenia kursu. Moim zdaniem bardzo ważne jest też to, w jakim miejscu znajduje dana szkoła i jak wyposażone są jej pomieszczenia oraz czy po prostu czujemy miły, fajny klimat. Z mojego doświadczenia wynika, że pierwsze doświadczenie z danym miejscem jest po prostu kluczowe, a mili pracownicy to podstawa.

Odpowiedni nauczyciel jest podstawą tego by nauka była przede wszystkim owocna, ale i przy okazji przyjemna. W przypadku nauki języków obcych to wybranie dobrej szkoły językowej będzie miało ogromny wpływ na to, czy nauczymy się dobrze danego języka, czy to nasza nauka skończy się brakiem chęci do postępów i opanujemy język jedynie na co najwyżej podstawowym poziomie. Uważam, że w Polsce szkoły językowe są na naprawdę dobrym poziomie. Chociaż oczywiście potrzeba trochę czasu i energii, by takową znaleźć. Pamiętajmy, że nauka języka ma być dla nas przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem, za który musimy płacić co miesiąc tzw. „grube pieniądze”.