Dlaczego dzieci lubią namioty?

Wszystkie dzieci lubią mieć kryjówki. Swoje małe miejsca, które dostępne są tylko dla nich, a nie dla dorosłych. Marzeniem byłoby za pewne mieć domek na drzewie, ale nie wszyscy mamy taką możliwość. Są jednak proste sposoby, które stworzą dziecku jego wymarzoną kryjówkę. Świetnie sprawdzą się tu chociażby namioty. Sama pamiętam jak budowaliśmy z bratem takie namioty z krzeseł i koca. Dziś jest już dostępnych wiele gotowych rozwiązań.

Namioty dziecięce to doskonała kryjówka

namioty dla dzieciTipi, wig wam, iglo wybór jest przeogromny. Namioty dla dzieci mogą być z poliestru lub bawełniane. Te pierwsze dostaniemy już w cenie od 20 zł. Mogą być z ulubionym bohaterem z bajki lub po prostu wielokolorowe. Możemy dokupić do nich kolorowe piłeczki lub specjalne tunele i kolejne namioty tworząc w ten sposób ciekawy labirynt. Te z bawełny będą już droższe, choć jeśli mamy w domu maszynę do szycia możemy podjąć się stworzenia takiego namiotu samodzielnie. Nie jest to zbytnio skomplikowane. Internet jest pełny od instrukcji jak to zrobić krok po kroku. Namiot to nie tylko świetna kryjówka dla dziecka przed światem, ale także jego miejsce relaksu i wyciszenia. W namiocie dzieci czują się bezpieczniej. Wydaje im się, że są dzięki niemu niewidzialne. Możemy namiot wypełnić poduchami, żeby było w nim klimatycznie i przytulnie. Możemy też przenieś do niego ulubione zabawki dziecka. Jeśli włożymy do niego materac lub karimatę, a wieczorem zapalimy latarkę możemy udawać, że biwakujemy gdzieś w lesie. Możemy też poprzebierać się za Indian i urządzić polowanie. Namioty sprawdzają się nie tylko w mieszkaniu. Dzięki temu, że są mobilne, możemy wynieść je na balkon czy do ogrodu. Sprawdzaj się jako ochrona przed słońcem. Dodatkowa ich zaletą jest szybkość i łatwość składania. Gdy nam się znudzą możemy złożyć je do niewielkich rozmiarów i położyć w pudełku na półce lub pod łóżkiem. Namiot można urządzić w środku, ozdobić girlandą i wówczas zaprosić do niego wirtualnych przyjaciół. Namioty uwielbiają zarówno te malutkie dzieci jak i te większe, które umieją już odgrywać scenki i bawić się samodzielnie.

Namiot dla dziecka do ciekawy pomysł na prezent. Zapewni mu osobistą przestrzeń, pozwoli się wyciszyć. Stworzy też miejsce do kreatywne zabawy.  To urocza kryjówka, w której możemy razem z dzieckiem rozwijać jego umiejętności a także wspólne relacje. Dzięki nowoczesnemu designowi mogą być świetną ozdobą i uzupełnieniem wystroju pokoju. Mogą ożywiać wnętrze. Taki namiot na pewno skradnie serce każdego dziecka.