Do koszenia działki kupiłem kosiarkę traktor

Mając ogromny dom na ogromnej działce trzeba korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które ułatwiają życie. Przy swoim domu mam prawie pięć tysięcy metrów kwadratowych trawy do koszenia. To się może wydawać niewiele, ale tylko tym, którzy takiego wielkiego ogrodu nie muszą kosić. To jest naprawdę gigantyczna przestrzeń, na której koszeniu można spędzić prawie cały dzień. Ja postanowiłem sobie sprawę ułatwić. Kupiłem sobie traktor kosiarkę i teraz mogę kosić nawet przez cały dzień. Chociaż taką kosiarką kosi się błyskawicznie.

Traktorkiem kosiarką jeżdżę w wygodnym siedzeniu

zwrotny traktor kosiarka do trawyTakie koszenie to ja rozumiem. Wsiadam na traktor, który wyposażony jest w bardzo wygodne siedzenie. Odpalam silnik i jedyne co muszę robić to skupić się na jego prowadzeniu. Jeździ się nim na początku trochę dziwnie, bo jednak jest to pojazd mocno zminiaturyzowany. Ale wystarczyło mi jedno koszenie, żeby zrozumieć filozofię prowadzenia traktorka. Kupiłem bardzo dobrej jakości sprzęt. Niektóre traktorki mogą być za mało zwrotne. Ja kupiłem bardzo zwrotny traktor kosiarka do trawy, ponieważ na mojej posesji jest sporo krzewów i drzew. Trzeba odpowiednio manewrować, żeby nie zahaczać kołami kosiarki o rosnące na posesji krzewy. Na otwartej przestrzeni nie trzeba uważać na nic. Wystarczy po prostu jechać przed siebie. Ważne, żeby kosić tylko i wyłącznie jadąc do przodu. W moim traktorku można wszystko tak ustawić, żeby podczas cofania noże się nie obracały. W każdej kosiarce powinno się kosić jedynie wówczas, kiedy kosiarka idzie do przodu. Nawet w kosiarkach standardowych nie jest wskazane koszenie podczas ciągnięcia kosiarki wstecz. W każdym razie teraz koszenie jest prawdziwą przyjemnością. Wystarczy do ceny traktorka dołożyć trzysta złotych, żeby kupić sprzęt z najnowocześniejszym systemem audio. Ja mam w swojej kosiarce normalne radio na mp3 z bardzo fajnymi głośnikami. Radio gra na full tylko wówczas, kiedy kosiarka ma odpalony silnik. Traktor ma w sobie mały generator, który zasila radio właśnie wówczas, gdy silnik pracuje.

Co tu dużo mówić – takie koszenie to ja rozumiem. Siadam wygodnie w siedzeniu i jeżdżę przez kilka godzin. A teraz koszenie zajmuje mi o połowę mniej czasu niż gdy kosiłem zwykłą kosiarką spalinową. Jestem bardzo zadowolony z tego, że kupiłem ten traktorek kosiarkę. Koszenie połowy hektara kosiarką spalinową było już tak męczące, że na dłuższą metę trzeba było wymyślić jakieś rozwiązanie. Teraz czas koszenia ograniczyłem z dwóch dni do raptem kilku godzin. A poza tym koszenie to teraz czysta przyjemność.