Dobre buty BHP na budowę

Obuwie robocze dla pracowników nie powinno być dobierane przypadkowo. W sklepach ze środkami ochrony indywidualnej znajdziemy różne modele butów przeznaczonych do wykonywania pracy. Czasami niełatwo jest podjąć decyzję, które z nich najlepiej sprawdzą się podczas prowadzenia prac budowlanych. Aby uniknąć problemów związanych z wyborem, warto jeszcze przed zakupem zastanowić się, jakie zagrożenia czekają na pracownika na jego stanowisku pracy. Wtedy znacznie łatwiej będzie nam dopasować takie byty, które zapewnią odpowiednią ochronę stóp. 

Polecane obuwie z hurtowni BHP 

polecane obuwie bhp z hurtowni ze SzczecinaNiestety wciąż wielu pracodawców kieruje się podczas kupowania artykułów BHP głównie ceną. Nie jest to dobre podejście, ponieważ oszczędzanie na bezpieczeństwie doprowadziło już do niejednego poważnego wypadku. Dzisiaj asortyment hurtowni z odzieżą i obuwiem dla pracowników jest tak szeroki, że łatwo znaleźć kompromis między wysoką jakością i atrakcyjną ceną. Na budowie na pracowników czeka bardzo wiele zagrożeń. Wystające z desek gwoździe, niedocięte zbrojenie wystające ponad beton, leżące na ziemi kawałki drutu do wiązania zbrojenia czy ukruszone bloczki ścienne – to tylko niektóre z nich. Dodatkowo, szczególnie podczas robót ziemnych, może dojść do uszkodzenia podziemnej instalacji elektrycznej i ewentualnego porażenia prądem. Odpowiednio dobrane buty będą chronić pracownika przed tego typu niebezpieczeństwami. Polecane obuwie BHP z hurtowni ze Szczecina dla pracowników budowlanych powinno być oznaczone symbolem S3. Pierwszą cechą charakterystyczną tego obuwia jest odpowiednio wzmocniona podeszwa. Dzięki specjalnej wkładce buta nie można przebić nawet stając na gwoździu czy innym wystającym elemencie. Dodatkowo dobre podeszwy mają właściwości antystatyczne, co oznacza, że doskonale sprawdzają się w sytuacji, kiedy dojdzie do przebicia prądu. Kolejną cechą są wzmocnienia nad palcami. Metalowe czubki chronią stopę przed elementami spadającymi z pewnej wysokości. Nawet jeśli na stopę spadnie cegła czy inny ciężki element nie zostanie ona połamana. 

Najlepsze obuwie powinno być dobrze dopasowane do stopy. Nie zaszkodzi także ochrona i usztywnienie kostki. Na budowie często pracownicy muszą wchodzić po rusztowaniach, drabinach bądź takich elementach jak ułożone siatki zbrojeniowe, na których łatwo o kontuzję. Na szczęście większość pracodawców zdaje sobie sprawę z konieczności zapewnienia ochrony swoim pracownikom i chętnie korzysta z szerokiej oferty hurtowni i sklepów z akcesoriami zapewniającymi bezpieczeństwo.