Dobrze odizolowany fundament

 

Budując dom jednorodzinny lub jakikolwiek inny budynek, to musimy pamiętać o wielu rzeczach. Jeśli będzie to budynek, który będzie stale związany z gruntem, musimy pamiętać o tym, aby zabezpieczyć fundament przed wilgocią. Beton z którego wykonywany jest fundament charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałości, ale jeśli będzie regularnie namakać, to skruszeje, co może skutkować przykrymi skutkami. Właśnie dlatego budując jakikolwiek budynek, musimy pamiętać o hydroizolacji. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasz budynek przetrwa wiele lat.

Jak wykonać izolację fundamentów?

izolacja fundamentówWielu ludzi zapomina lub w ogóle nie wie, że powinni wykonać taką izolację. Po kilkunastu latach gdy ich dom zaczyna osiadać przychodzą po rozum do głowy i wykonują izolację fundamentów. Wtedy może być za późno, ponieważ fundamenty są już uszkodzone. Poprawna, a przede wszystkim skuteczna izolacja fundamentów powinna być przeprowadzona jeszcze na etapie budowy. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie nerwów, czasu, a także zbędnych kosztów. Chcąc odizolować fundamenty od wilgoci mamy do wyboru dwa rodzaje izolacji, a mianowicie izolację płynną i izolację stałą. Najlepiej jest połączyć te da rodzaju izolacji. Izolacja płynna w postaci tak zwanej folii w płynie lub innych preparatów chemicznych, wcieka w wszystkie szczeliny i pory fundamentu, dzięki temu woda nie ma już miejsca na to, aby dostać się do środka fundamentu. Najłatwiejszym sposobem na wprowadzenie takiej substancji do fundamentu jest wykonanie iniekcji ciśnieniowej. Jeśli ten etap izolacji mamy już za sobą, to możemy przystąpić do obłożenia fundamentów grubą folią budowlaną, która także ma za zadanie ograniczenie dopływu wody do fundamentów. Tak odizolowane od wody fundamenty przetrwają naprawdę bardzo dużo. Jednak jeśli z jakiegoś powodu nie jesteśmy pewni co do skuteczności takiej izolacji, to dodatkowo możemy wykonać tak zwane odwodnienie, dzięki któremu nadmiar wody będzie odprowadzany jeszcze na długo przed tym, zanim dotrze do fundamentów.

Wykonanie takiej izolacji nie jest jakieś bardzo drogie. Taką izolację możemy wykonać mieszcząc się w kwocie dziesięciu tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę skalę zniszczeń, których unikniemy dzięki takiej izolacji, to te dziesięć tysięcy złotych, to naprawdę nie jest dużo. Wykonanie takiej izolacji nie jest trudne, więc powinniśmy poradzić sobie z tym samodzielnie, nie musimy zatrudniać żadnej specjalnej ekipy fachowców. Wszystkie potrzebne materiały potrzebne do jej wykonania kupimy w sklepie budowlanym.