Drzwi wyposażone w zworę magnetyczną

W systemach zabezpieczeń i dostępu kontroli stosowane jest wiele narzędzi uniemożliwiających przedostanie się osób niepowołanych na teren obiektu oraz możliwość oddzielenia strefy służbowej od publicznej. W tym celu montowane są różnego typu zabezpieczenia w formie czytników, specjalnych drzwi, bram i innych elementów stosowanych w systemach bezpieczeństwa i kontroli. Wszystkie elementy mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu i mogą być stosowane zarówno w budynkach mieszkalnych jak i placówkach publicznych oraz w prywatnych firmach.

Drzwi ze zworą elektromagnetyczną

zwory magnetyczna do drzwiDopasowywane są pod indywidualne potrzeby, a ich celem jest przede wszystkim odizolowanie stref lub pomieszczeń wrażliwych lub prywatnych. Gdy w wyszukiwarkę wpiszemy hasło “ zwory magnetyczna do drzwi” pojawi nam się szereg produktów, które wchodzą w skład systemów kontroli dostępu. Ich działanie zapewnia bezpieczeństwo. Mogą zabezpieczać poszczególne elementy wyposażenia pomieszczenia takie jak szafki i szuflady, a także do klasycznych i tradycyjnych drzwi. Firmy zajmujące się systemami kontroli i doposażeniem sprzętowym w ofercie posiadają wiele zwór magnetycznych umożliwiających montaż wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Modele dopasowane są do indywidualnych potrzeb oraz charakteru pomieszczenia. Można również zakupić zwory magnetyczne przeznaczone do drzwi szklanych. Szeroka oferta zwór magnetycznych w pełny sposób zabezpiecza mienie przed włamaniem, uniemożliwia wtargnięcie na obiekt lub do pomieszczenia osób trzecich lub bez uprawnień. Poszczególne modele różnią się pod względem siły trzymania, sposobu montażu, wydajności i wyposażenia. Przeznaczone są do wszystkich typów urządzeń znajdujących się w domach, biurach i obiektach użyteczności publicznej. Poza ochroną klasycznych drzwi istnieje również możliwość montażu na ciężkich garażowych elementach i bramach, a ceny uzależnione są od modelu oraz sposobu zabezpieczenia. Zwory składają się z elementu wykonawczego zawierającego elektromagnes, który montowany jest na ramie drzwi oraz metalowej płytki umieszczonej w skrzydle. Zasilany elektromagnes przyciąga płytkę zabezpieczając wejście.

W zależności od modelu zwory mogą mieć różny nacisk na drzwi. Wszystkie przystosowane są do pracy z napięciem od 12 do 24 V. Najczęściej stosowane są zamiennie za elektrozaczepy, zwłaszcza tam, gdzie przepisy bezpieczeństwa wymagają otwarcia drzwi po zaniku napięcia w systemie kontroli. Można je spotkać w wyjściach ewakuacyjnych i drogach przeciwpożarowych. Są niebywale funkcjonalne, a poszczególne elementy dopasowane do parametrów drzwi nie ulegają szybkiemu zużyciu. Dlatego najczęściej stosowane są w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Wszystkie zwory odpowiadają atestom i normom BHP i mogą być zastosowane praktycznie na każdych drzwiach. Stanowią funkcjonalny element systemów kontroli i zabezpieczeń.