Duże plony ziemniaków

W tym roku na rynku rolniczych bardzo dobrze pod względem ceny stoją ziemniaki, gdyż w większości innych krajów były bardzo słabe zbiory, a z koeli w Polsce są one jednymi z największych od kilkunastu lat. Jednym z powodów dla którego w tym roku mamy tak obfite plony ziemniaków, jest odpowiednie nawożenie gleby na wiosnę, bo ziemniaki mają wtedy dostęp do wszystkich mikro i makro elementów, niezbędnych do prawidłowego wzrostu.

Przygotowanie gleby pod ziemniaki

nawożenie ziemniaków wiosnąRolnicy z największym doświadczeniem wiedzą, jak bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie samej gleby nim posadzi się ziemniaki. W Polsce od kilku lat jest to jedno z najczęściej sadzonych warzyw, bo w naszym kraju jak wiadomo są one bardzo popularne. Mało kto wyobraża sobie w dzisiejszych czasach obiad bez ziemniaków, są one wręcz symbolem naszego kraju, bo wszyscy je z ochotą zajadają. Jednak wyhodowanie ładnego i dużego ziemniaka wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w tym temacie. Kluczowym wręcz aspektem jest odpowiednie nawożenie ziemniaków wiosną, bo wtedy nim się je posadzi gleba ma już w sobie wszystkie niezbędne składniki do tego,aby nasze ziemniaki mgły urosnąć duże i przede wszystkim zdrowe. Na roślinność jak wiadomo bardzo często wchodzą różnego rodzaju grzyby i inne drobnoustroje i rolnicy chcą chronić ziemniaki jak najlepiej. Jest to możliwe wtedy, gdy taki ziemniak od samego początku ma zapewnione praktycznie wszystkie niezbędne mikro i makro elementy, dzięki którym jest on w stanie samodzielnie zniszczyć daną chorobę,. Wtedy my nawet nie musimy dawać im żadnego oprysku, bo system odpornościowy ziemniaka sam sobie prowadzi. Jednak żeby to się udało, to trzeba zapewnić najlepsze warunki do wzrostu takiemu ziemniakowi. Nawozy azotowe są dzisiaj bardzo naturalne i wzbogacają ziemię we wszystkie składniki, których jej brakuje, wiec nie dziwi fakt, że ziemniaki tak szybko rosną. Są one jedno roczne, więc glebę warto nawozić na kilka tygodni przed samym posadzeniem ziemniaków. Wtedy mamy stu procentową gwarancje, ze nasze plony będą bardzo dobre i udane i inwestycja w nawozy pod ziemniakami szybko się nam zwrócić.

Cieszy nas fakt, że rolnicy w naszym kraju tak dobrze opanowali technikę hodowli ziemniaka, bo mogą oni eksportować je do innych krajów, gdzie jeszcze rolnicy uczą się hodować ziemniaki. Dzięki temu rok rocznie polskie ziemniaki są prawdziwym hitem nie tylko na naszym Polskim rynku, ale również i za granicą, gdzie są one bardzo cenionym warzywem i w sklepach bardzo szybko znikają z półek.