Dźwięki wykorzystywane w medytacji

Dźwięk może mieć zbawienny wpływ na naszą psychikę. Dlatego jest często wykorzystywany w różnego rodzaju zabiegach relaksacyjnych na całym świecie. Leczenie dźwiękami mis tybetańskich jest praktykowane od zarania dziejów na Dalekim Wschodzie, ale takie praktyki przywędrowały również na Zachód. Dzięki połączeniu odpowiednich dźwięków z technikami odprężającymi, takimi jak medytacja, może to mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne. 

Zbawienne dźwięki mis i gongów tybetańskich 

oryginalne gongi i misy tybetańskieZbawienne działanie muzyki czy dźwięków relaksujących było znane już u zarania dziejów. Wieloletnia tradycja leczenia tego typu narzędziami przetrwała do naszych czasów i cieszy się dużą popularnością także na Zachodzie. Oryginalne gongi i misy tybetańskie pochodzą z Indii. Tam były używane przy praktykach religijnych w buddyzmie i hinduizmie, a następnie z upływem czasu przewędrowały wraz z wyznawcami buddyzmu do Tybetu. Stąd właśnie pochodzi ich nazwa. Jednak misy tybetańskie są nazywane również inaczej – misy dźwiękowe, misy śpiewające czy medytacyjne. Ponadto takie zabiegi dźwiękami mis i gongów dźwiękowych nazywane bywają masażem dźwiękowym czy kąpielą w dźwiękach. Takie zabiegi relaksacyjne mogą mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę jak wyniszczający może być długotrwały stres. Dzięki stosowaniu odpowiednich technik medytacyjnych, możemy znacząco obniżyć poziom stresu i poprawić stan naszego zdrowia. Przede wszystkim ma to zbawienny wpływ na naszą psychikę. Jednak stres może też mieć ogromny wpływ na dolegliwości fizyczne, dlatego warto spróbować różnego rodzaju praktyk relaksacyjnych, które pomogą nam się go pozbyć. Dźwięki mis czy gongów są doskonałym narzędziem, które wprowadza nas w odpowiedni stan odprężenia i ułatwia medytację. Jest stosowany przez wielu terapeutów na całym świecie i choć pochodzi ze Wschodu, zyskał sympatię wielu zachodnich lekarzy czy psychoterapeutów. Medytacja sama w sobie ma zbawienne skutki na nasze zdrowie, co jest potwierdzone naukowo. 

Dzięki odpowiednim technikom relaksacyjnym możemy zdecydowanie poprawić jakość naszego życia. Dlatego warto rozpocząć swoją przygodę z medytacją. Tutaj pomocne mogą okazać się dźwięki relaksacyjne. Dlatego tak wielu terapeutów korzysta ze zbawiennej funkcji mis i dzwonów, które za pomocą swoich dźwięków potrafią wprowadzić człowieka w stan głębokiego odprężenia i ułatwić praktykę medytacji. Jest to doskonały sposób na relaks i poprawę naszego zdrowia.