Edukacja poprzez aktywność fizyczną

Dzieci uwielbiają te miejsca. Nic nie sprawia dzieciom takiej radości, jak zabawa na świeżym powietrzu. Place zabaw to fantastyczny sposób na atrakcyjne spędzenie czasu, na dodatek w ruchu. Wiemy, że dzieci potrzebują ruchu i wyładowania nadmiaru energii, ale jednocześnie potrzebują stymulacji innych zmysłów, rozwoju kreatywności, logicznego myślenia i wielu innych umiejętności. Zestawienie elementów edukacyjnych umieszczanych w tych miejscach bardzo dobrze sprawdza się, jako wyposażenie każdego placu zabaw, ponieważ wraz z zabawą dziecko spotyka się tam z elementami edukacyjnymi.

Elementy edukacyjne wkomponowane na placu zabaw

najciekawsze edukacyjne place zabawUrządzenia edukacyjne i sensoryczne umieszczone na placu zabaw pozwalają na szeroki wybór działań, które poprawiają umiejętności poznawcze i sensoryczne dzieci, niezależnie od wieku. Panele zabawowe wymagają myślenia i koncentracji podczas zabawy. Interaktywne zabawki rozwijają pamięć, interakcje i szybkość działania. Zabawy z piaskiem, wodą i ziemią dają duże możliwości sensoryczne i stymulują kreatywność już od bardzo młodego wieku. Urządzenia muzyczne działają na słuch, poczucie rytmu oraz na rozwój inteligencji. Wszystkie te urządzenia pozwalają także na integrację dzieci na placu zabaw. Korzystając z komponentów oraz zabawek na plac zabaw najmłodsi mogą dokonywać niezwykłych odkryć podczas beztroskiej eksploracji otoczenia. Unikalne urządzenia o oryginalnej budowie, jak też niepowtarzalne plansze edukacyjne pozwalają śmiało stawiać czoła nowym wyzwaniom. Najciekawsze edukacyjne place zabaw projektowane są z myślą o dostarczaniu radości zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom. Najlepszym sposobem zaspokajania naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Zabawy te stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dzieci. Edukacyjne place zabaw rozwijają umiejętności myślenia przyczynowo – skutkowego, porównywania i uogólniania, przez co przyczyniają się do rozszerzenia horyzontów myślowych dzieci. Ważne jest, aby dzieciom stworzyć możliwość manipulowania przedmiotami, samodzielnego zauważania prawidłowości związanych z ich działaniem oraz podejmowania prób ich wyjaśniania.

Podsumowując, edukacyjne place zabaw to ciekawa forma rozrywki dla wszystkich dzieci, która z pewnością je zaintryguje, a przy tym pozwoli na doskonalenie różnorodnych umiejętności, poznawanie praw nauki i funkcjonowania świata poprzez zabawę. Elementy edukacyjne wspomagające zabawę doskonale sprawdzają się w różnorodnych miejscach, zarówno, jako uzupełnienie placów zabaw, jak i w każdym innym miejscu, w którym chcemy stworzyć dla dzieci kącik edukacyjny.