Folie wykorzystywane w rolnictwie

W rolnictwie stosuje się bardzo wiele rodzajów folii. Jeżeli zajmujemy się uprawą roślin, które wymagają rozsady to zwykle posiadamy jakąś niedużą szklarnię. Jej pokrycie najczęściej jest wykonane właśnie z folii ogrodniczej. Innym rodzajem cienkiego, prasowanego tworzywa są specjalistyczne folie kiszonkarskie. W zależności od formy ich występowania, konkretny rodzaj folii do kiszonki możemy stosować zarówno do zabezpieczenia wielkich pryzm z poszatkowanej kukurydzy, jak i stosunkowo niedużych bali z siana.

Różne rodzaje folii rolniczej

trwała folia rolniczaFolię do zabezpieczania pryzm do wytwarzania kiszonki na przykład z kukurydzy możemy kupić właściwie w każdej hurtowni materiałów rolniczych, Jest to specjalna, biało – czarna powłoka, którą układa się na powierzchni odpowiednio zagęszczonych produktów roślinnych. Należy ją ułożyć w taki sposób, aby odcięła dopływ powietrza do stogu. Dzięki temu wewnątrz stogu rozpoczną się procesy chemiczne odpowiedzialne za konserwowanie roślin, a w rezultacie powstanie kiszonka. Bardzo istotne jest to, aby pamiętać o zaleceniach producenta w kwestii odpowiedniego ułożenia folii. Warstwą skierowaną ku górze zawsze powinna być ta zabarwiona na biało. Jest ona znacznie bardziej odporna na działanie czynników atmosferycznych i znacznie lepiej odbija promienie słoneczne. Trwała folia rolnicza nawinięta na rolki, jest wykorzystywana podczas drugiego procesu wytwarzania kiszonej paszy dla zwierząt. Uformowane bale z sianokiszonki są odpowiednio szczelnie owijane właśnie takim tworzywem. Zalecane jest używanie takiej powłoki, która cechuje się bardzo dobrą kleistością. Dzięki temu całe opakowanie naszego siana będzie szczelne, a procesy chemiczne w nim zachodzące nieprzerwane. Trwałość folii rolniczych oraz ich odporność na czynniki zewnętrzne ma niezwykle istotny wpływ na jakość wytwarzanych pasz. Jeżeli zależy nam na tym, aby nasze zwierzęta otrzymywały jak najlepszy pokarm i były jeszcze bardziej produktywne, powinniśmy inwestować w folie rolnicze najwyższej o jak najwyższej jakości. Dzięki temu kiszonki będą zdrowe i pożywne.

Folie rolnicze możemy kupić właściwie wszędzie. W okresie sianokosów i żniw dostaniemy je nawet w dobrze wyposażonych sklepach z artykułami budowlanymi. Warto jednak zając się tematem z wyprzedzeniem i zamówić odpowiednią ilość folii kiszonkarskiej w hurtowni. Wtedy mamy pewność, że produkt będzie posiadał taką jakość, jaką sobie wymarzyliśmy. Dodatkowym plusem jest to, że zwykle zamawianie dużych ilości jakiegoś produktu skutkuje rabatami.