Funkcje aparatów słuchowych

Aparaty słuchowe nie mogą przywrócić normalnego słuchu. Mogą poprawić słuch poprzez wzmocnienie cichych dźwięków. Aparaty słuchowe wykorzystują mikro elementy, aby przenosić dźwięki z otoczenia do ucha i zwiększać ich głośność. Większość aparatów słuchowych to cyfrowe urządzenia i wszystkie są zasilane z baterii umieszczonych w aparatach. Małe mikrofony zbierają dźwięki z otoczenia, a układ komputerowy przekształca dźwięk przychodzący w kod cyfrowy. Analizuje i dostosowuje dźwięk na podstawie ubytku słuchu.

Przydatne funkcje aparatów słuchowych

aparaty słuchowe - cenaWzmocnione sygnały są następnie przekształcane z powrotem w fale dźwiękowe i dostarczane do naszych uszu przez głośniki. Aparaty słuchowe różnią się ceną, rozmiarem, funkcjami specjalnymi i sposobem ich umieszczenia w uchu. Projektanci produkują mniejsze aparaty słuchowe, aby zaspokoić zapotrzebowanie na nowoczesne i małe aparaty słuchowe – cena przy mniejszych aparatach które są prawie nie zauważalne, jest znacznie wyższa. Ale mniejsze aparaty mogą nie być w stanie zapewnić lepszego słyszenia, którego możemy oczekiwać. Niektóre opcjonalne funkcje aparatu słuchowego poprawiają zdolność słyszenia w określonych sytuacjach np. Redukcja szumów – we wszystkich aparatach słuchowych dostępna jest pewna redukcja szumów. Poziom redukcji szumów jest różny. Mikrofony kierunkowe – są one wyrównane na aparacie słuchowym, aby zapewnić lepsze wychwytywanie dźwięków dochodzących przed tobą, z pewną redukcją dźwięków dochodzących z tyłu lub obok ciebie. Niektóre aparaty słuchowe są w stanie ustawić ostrość w jednym kierunku. Mikrofony kierunkowe mogą poprawić zdolność słyszenia w otoczeniu o dużym hałasie. Akumulatory – niektóre aparaty słuchowe mają akumulatory. Ułatwia to konserwację, eliminując potrzebę regularnej wymiany baterii. Cewki Tele – cewki telefoniczne ułatwiają słyszenie podczas rozmowy przez telefon kompatybilny z cewką telefoniczną. Cewka telefoniczna eliminuje dźwięki z otoczenia i odbiera tylko dźwięki z telefonu.

Cewki telefoniczne odbierają również sygnały z publicznych pętli indukcyjnych, które można znaleźć w niektórych kościołach lub teatrach, co pozwala lepiej słyszeć mówcę, grać lub filmować. Połączenie bezprzewodowe – coraz częściej aparaty słuchowe mogą bezprzewodowo łączyć się z niektórymi urządzeniami kompatybilnymi z Bluetooth, takimi jak telefony komórkowe, odtwarzacze muzyki i telewizory. Może być konieczne użycie urządzenia pośredniego, aby odebrać telefon lub inny sygnał i wysłać go do aparatu słuchowego.