Gdzie zamówię klatkę dla psa?

Razem z żoną trzymamy na podwórku kilka dogów niemieckich. W tym roku postanowiliśmy im kupić nowe, drewniane klatki. Jak wiadomo ta rasa psów jest bardzo duża. Zwierzęta potrafią osiągnąć wysokość nawet dorosłego człowieka. W związku z tym mają również swoje wymagania jeśli chodzi o klatki i budy. Klatka dla doga niemieckiego musi być bardzo duża, żeby pies miał wygodę i komfort jej użytkowania. Stanęliśmy przed wyznaniem znalezienie odpowiedniej klatki dla naszych psów. Nie było to proste zadanie.

Zdecydowaliśmy się na drewnianą klatkę na zamówienie

drewniane klatki na zamówienieOdpowiednich klatek szukaliśmy w wielu sklepach dla zwierząt, a nawet w klinikach weterynaryjnych, ale nigdzie nie mogliśmy znaleźć klatki o odpowiednich wymiarach. Sprawy nie ułatwiał fakt, że zależało nam na tym, aby była to klatka drewniana. Wiedzieliśmy, że drewniane klatki są najbardziej odpowiednie dla zwierząt. Przede wszystkim drewniany materiał zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Innymi słowy latem chroni przed słońcem, zimą przed mrozem, a przez cały rok przed deszczem. Poza tym drewniane klatki są eleganckie i zwierzęta łatwo się w nich aklimatyzują. W końcu doszliśmy z żoną do wniosku, że najlepiej będzie zamówić klatki na zamówienie, pod wymiar. Teraz musieliśmy tylko znaleźć stolarza, który podejmie się takiego zadania. Poszukiwania rozpoczęliśmy od internetu. Wpisaliśmy w wyszukiwarkę frazę: drewniane klatki na zamówienie, i zaczęliśmy przeglądać wyniki. Szybko udało nam się znaleźć stolarza, który już realizował podobne projekty. Przysłał on nam nawet zdjęcia klatek i bud dla zwierząt, jakie robił żebyśmy mogli się na nich wzorować. Stolarz bardzo szybko wykonał dla nas solidne, drewniane klatki dla psów wykonane z litego drewna. Klatki były zaimpregnowane, dlatego były odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne i było wiadomo, że postoją przynajmniej kilka sezonów bez konieczności dodatkowej konserwacji. Ważne było również to, że takie klatki na zamówienie są o wiele tańsze niż gotowe klatki do zakupienie w sklepie.

Już dwa tygodnie później klatki były gotowe i stały przed naszym domem. Były one bardzo duże i zgadzały się ze złożonym przez nas projektem. Co dla nas jednak najważniejsze były one bardzo stabilne i nie wymagały wmurowania je w podłoże. Dzięki temu klatki mogliśmy dowolnie przekładać z miejsca na miejsce, a sama klatka i tak była na tyle stabilna, że nie istniało ryzyko, że pies ją na siebie przewróci i zrobi sobie krzywdę. Byliśmy z żoną bardzo zadowoleni z takiego rozwiązania.