Idealne wykończenie mieszkań

Kiedy deweloper decyduje o wybudowaniu bloku mieszkalnego, decyduje również o tym, czy chce zrealizować mieszkania, które będą oddawane nabywcom w stanie surowym, czy też w stanie, który określanym jest mianem „mieszkania pod klucz”. Ten drugi przypadek wymaga od dewelopera konieczności wynajęcia firmy remontowej, która zrealizuje w odpowiedni sposób wykończenie wszystkich pomieszczeń, przystosowując je do standardów, których spodziewają się nowi właściciele mieszkania.

Mieszkanie pod klucz

wykończenia mieszkań pod kluczTak zwane „mieszkanie pod klucz” staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród ludzi w różnym wieku. Żyjemy w czasach, gdzie łatwiej jest nam dopłacić za daną usługę, niż stanąć przed wyzwaniem zaplanowania generalnego remontu, znalezienia firm remontowych i przypilnowania ich, by wszystko zostało zrealizowane w dobrej jakości. Z tego też względu coraz większa liczba deweloperów decyduje się na wykonywanie mieszkań, które są gotowe do zamieszkania w dniu ich odbioru przez klienta. Oczywiście, wykończenia mieszkań pod klucz wiążą się z dodatkowymi zadaniami, z którymi musi zmierzyć się deweloper. Jednym z tego typu zadań jest wybranie firmy, która będzie realizowała wykończenie wnętrz. Najczęściej deweloper ogłasza przetarg, o którym informuje firmy, które mogą być zainteresowane realizowaniem tego typu zlecenia, a następnie wybiera spośród nich najlepszą propozycję. Ocena propozycji odbywa się w oparciu o wyznaczoną przez firmę cenę i czas realizacji, a także jakość, która najczęściej określana jest na podstawie wcześniej realizowanych projektów. Rzecz jasna, zadania, które mają zostać zrealizowane przez firmę remontową w ramach wykończenia mieszkania pod klucz, muszą być odpowiednio nadzorowane, co również należy do zadań dewelopera w tym przypadku. Z tych względów koszt mieszkania przygotowywanego pod klucz, czyli pod wymagania klienta, jest wyższy niż koszt zakupu mieszkania w stanie surowym, którego wykończenie musimy zrealizować w swoim własnym zakresie.

Na rynku znajdziemy wiele różnorodnych ofert mieszkań wykonywanych pod klucz. Dzięki temu możemy wybrać projekt, który pod wieloma różnymi względami będzie nam odpowiadał w możliwie jak największym stopniu. Przy wyborze mieszkania pod klucz decydująca jest dla nas lokalizacja, wielkość i koszt mieszkania, które możemy zakupić. Kryterium wielkości mieszkania i jego lokalizacji dobieramy do naszych potrzeb, koszt zaś jest ich prostym efektem, na który musimy być gotowi, chcąc zakupić mieszkanie dopasowane do naszych oczekiwań.