Impreza firmowa na Śląsku

W dzisiejszych czasach tempo życia jest o wiele szybsze niż kilkadziesiąt lat temu. Główną przyczyną jest praca, w której niewątpliwie spędzamy mnóstwo czasu. Żeby atmosfera w pracy była dobra, musimy zadbać o odpowiednią integracje, dzięki której pracownicy mogą poznać się bardziej od strony prywatnej, niż tylko wymieniać się obowiązkami zawodowymi. Organizacja imprezy firmowej może być problematyczna. 

Pikniki firmowe na Śląsku

piknik firmowy ŚląskKażda firma ma swoje zwyczaje, jednak w większości przynajmniej raz w roku musi odbyć się impreza integracyjna. Jedni pracodawcy stawiają na okres świąteczny, a inni na okres letni. W okresie letnim warto zorganizować piknik firmowy Śląsk słynie z miejsc, w których możemy urządzić tego typu rozrywkę. Zwykle są to rancza, lub gospodarstwa agroturystyczne. Podczas organizacji tego typu imprezy powinniśmy zastanowić się nad ilością miejsc i typem imprezy. W większości przypadków pracodawcy stawiają na wiejską biesiadę przy firmowym grillu. Musimy więc zadbać o miejsce na grilla, ognisko lub zaplecze gastronomiczne. Jeśli organizujemy imprezę na około 100 osób i powyżej, a dodatkowo jest na niej obecny alkohol powinniśmy do obsługi grilla zatrudnić dodatkowe osoby, lub firmę usługową. Wiele gospodarstw agroturystycznych, przy wiatach piknikowych posiada zaplecze gastronomiczne. Dodatkowo zatrudnieni pracownicy zajmują się przygotowaniem przystawek na zimno i obsługą grilla. Dzięki temu wszyscy będą się świetnie i bezpiecznie bawić. Organizacją takiej imprezy mogą się pracodawcy lub upoważnieni pracownicy. Wymaga to mnóstwo pracy, ponieważ trzeba wybrać odpowiednie miejsce, załatwić transport dla pracowników, ustalić menu, oraz obliczyć zapotrzebowanie i złożyć zamówienia, załatwić zespół, lub DJ’a, który zadba o klimat imprezy. Warto również pomyśleć o konkursach i zabawach, która fajnie zintegrują pracowników. Organizację takiego pikniku możemy zlecić firmie eventowej, która zadba o wszelkie szczegóły imprezy, oraz dopełni formalności. 

U mnie w firmie takie imprezy odbywają się dwa razy w roku. Z całej spółki jest około 200 pracowników, więc impreza jest spora. Wymaga wiele pracy nad planowaniem i organizacją. W zależności od wyceny wszystkiego ustalana jest składka, do której uiszczenia zobowiązani są chętni uczestnicy. Zazwyczaj wychodzi około 50 złotych od osoby. Imprezy integracyjne w firmie są bardzo ważne, jeśli pracodawca dba o atmosferę w pracy i pracę zespołową. Plusów takiej imprezy jest bardzo dużo, dlatego powinien organizować ją każdy pracodawca.