Innowacyjna terapia czaszkowo krzyżowa w Warszawie

Terapia czaszkowo krzyżowa należy do innowacyjnych, holistycznych i bezbolesnych metod terapii. Należy do terapii manualnej. Tą terapię mogą stosować osoby dorosłe, jaki i dzieci, niemowlęta. Ma pozytywny wpływ na rozwój i funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego. Jest oparta na anatomii i fizjologii człowieka.

Miasto Warszawa oferuje terapię czaszkowo krzyżową

terapia czaszkowo krzyżowa - WarszawaDzięki wykorzystaniu medycyny naturalnej poprzez terapię czaszkowo krzyżową społeczeństwo może zapobiegać i leczyć wiele problemów zdrowotnych. Terapia czaszkowo krzyżowa może pomóc w leczeniu autyzmu, psychozy, nadpobudliwości, stresu, zaburzeniach osobowości, zaburzeniach widzenia i słuchu, zapaleniu zatok, w bólach migrenowych, bólach w stawach, w zawrotach głowy, bólach kręgosłupa, w wadach zgryzu i wymowy, likwidowaniu napięć mięśniowych, w problemach z koncentracją, w urazach poporodowych czy innymi urazami powypadkowymi. Terapia czaszkowo krzyżowa polega na delikatnym dotyku i ucisku w okolicach kręgosłupa, miednicy, klatki piersiowej i kościach czaszki, którego celem jest rozluźnienie. Dzięki odpowiedniej technice terapeutycznej ucisk i dotyk według powięzi daje człowiekowi rozluźnienie, przez co pozbywa się wielu dolegliwości zdrowotnych. Układ czaszkowo krzyżowy jest silnie synchronizowany z pozostałymi układami w ciele człowieka. Ma wpływ na pracę układu nerwowego, limfatycznego, oddechowego, krążeniowego, mięśniowo-kostnego czy endokrynnego. Jednak nieodpowiednie funkcjonowanie któregoś z tych układów ma także wpływ na układ czaszkowo krzyżowy. Terapia czaszkowo krzyżowa należy do naturalnych i manualnych metod. Opiera się na funkcjonowaniu trzech rytmów fizjologicznych w ciele człowieka- oddychania, bicia serca i rytmu tętnienia płynu mózgowo-rdzeniowego. Dzięki dostosowaniu się do tych rytmów terapeuta jest w zoptymalizować problemy zdrowotne istniejące wśród społeczeństwa. Normalizacja przepływu tych trzech rytmów może dać spektakularne efekty i co najważniejsze- dzięki naturalnym sposobom. Zjawisko stawiania na zdrowie, zdrowy tryb i styl życia, zdrowe odżywanie staje coraz popularniejsze. Na przestrzeni kilku lat można zauważyć tendencję wzrostową, przez co terapeuci i salony oferujące terapię naturalne, bez wykorzystania drogich leków, kosmetyków, suplementów czy innych specyfików mają przewagę nad innymi. Społeczeństwo jest świadome istniejących zagrożeń wynikających ze stosowania leków, które nie zawsze pomagają w sposób w jaki powinny. Popularyzacja zdrowego stylu życia, harmonii umysłu z ciałem jest zdecydowanie zauważalna w większych miastach. Słysząc sformułowanie terapia czaszkowo krzyżowa – Warszawa jest pierwszym miastem w Polsce, które przychodzi na myśl, gdzie mogłoby być najwięcej miejsc oferujących ją. Nic dziwnego, ze względu na ilość osób zamieszkałych i przebywających w Warszawie, jest większe zapotrzebowanie na tego typu terapie.

Na przestrzeni kilku następnych lat można prognozować, że terapia czaszkowo krzyżowa stanie się coraz bardziej popularna i coraz więcej osób chętnie z niej będzie korzystać . Mimo, że ta terapia istnieje od początku XX wieku, zapoczątkowana przez amerykańskich lekarzy w Polsce nadal nie jest wystarczająco popularna, mimo iż powinna.