Jak odprowadzać ścieki z domu?

Czy chcemy, czy nie i tak będziemy produkować ścieki, które musimy odprowadzać naszego domu. Mamy na to aż kilka rozwiązań. Oczywiście pierwszym i najprostszym rozwiązaniem, aby pozbyć się ścieków z domu jest podłączenie się do kanalizacji miejskiej. Jednak w niektórych przypadkach nie mamy takich możliwości i musimy zamontować bezodpływowy zbiornik taki jak szambo betonowe. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest stworzenie przydomowej oczyszczalni ścieków, która jest najbardziej przyjazna środowisku.

Kto instaluje biologiczne oczyszczalnie ścieków w Poznaniu?

sprawdzona biologiczna oczyszczalnia ściekóww PoznaniuOczyszczalnie przydomowe najczęściej sprawdzają się w małych miejscowościach gdzie nie mamy możliwości podłączenia się do kanalizacji miejskiej. Możemy również zdecydować się na bezodpływowy zbiornik na szambo, ale wtedy musimy liczyć się od jego określoną pojemnością i wielokrotnym wywożeniem nieczystości. Będziemy wtedy generować stałe koszty, aby szambiarka przyjeżdżała do nas i opróżniała nasze szamba betonowe lub wykonane z tworzyw sztucznych. Występuje przy tym codatkowo również wiele utrudnień, a nawet nieprzyjemne zapachy i dlatego najlepszym rozwiązaniem jest oczyszczalnia z drenażem rozsączającym. Sprawdzona biologiczna oczyszczalnia ściekóww Poznaniu to rozwiązanie, z którego korzystali już właściciele pensjonatów i innych miejsc noclegowych, ale także właściciele domów jednorodzinnych. Żeby wybrać odpowiedni rodzaj oczyszczalni, to na początek powinniśmy uwzględnić wielkość działki, która jest przeznaczona do instalacji urządzenia, a także jakie tam występują warunki gruntowo-wodne. Jeżeli mieszkamy na terenach podmokłych, gdzie występuje bardzo dużo gruntów rolnych i łatwo o podtopienia to nie będziemy mogli zainstalować niektórych typów oczyszczalni przydomowych. Najlepiej jest wezwać fachowca, który pomoże nam ustalić jaki typ instalacji możemy wykonać. W ten sposób będziemy pewni, że wykonana instalacja oczyszczalni przydomowej będzie nam służyła przez wiele lat. Najpopularniejsze są oczyszczalnie z drenażem rozsączającym, dzięki czemu możemy pozbywać się ścieków bezpośrednio do gruntu, ponieważ zostały one odpowiednio oczyszczone.

Możemy decydować się na filtr piaskowy, gdzie ścieki mogą być odprowadzane do wody płynącej lub też studni chłonnej. W przypadku budowy dużych oczyszczalni przydomowych potrzebne jest zezwolenie od Starostwa Powiatowego i najlepiej uzyskać je 30 dni przed rozpoczęciem pracy. Zezwolenie pozwala nam na budowę oczyszczalni ścieków w terminie do dwóch lat od zgłoszenia. Później możemy dokonywać o różnych przebudowania także instalacji dodatkowych urządzeń oczyszczających.