Jak wybrać najlepsze deski tarasowe?

Tworząc własny taras, należy skupić się na możliwie największej ergonomiczności pomieszczenia, tak by wykorzystać każdy metr oraz tak, by najlepiej stworzyć sobie kącik do odpoczynku. Niezależnie od tego, czy taras jest duży, czy nie, bardzo ważne jest, by dobrać odpowiednie meble, a przede wszystkim odpowiednią podłogę. Musi ona nie tylko spełniać zadanie praktycznej i solidnej, ale również estetycznej. Tylko wówczas można mieć pewność, że wybrało się odpowiednią podłogę.

Deski tarasowe – rodzaje

deski tarasowe egzotyczneWykładając podłogę na tarasie, należy zaopatrzyć się w odpowiednie deski tarasowe. Rodzajów ich na rynku jest wiele, jednak trudno powiedzieć, która z nich jest najlepsza. Głównym podziałem, jaki występuje wśród desek tarasowych, to deski kompozytowe oraz drewniane. Główna różnica polega na materiale, z jakiego są wykonane oraz sposobie ich montowania. Dla osób, które uwielbiają tradycyjne rozwiązania i staromodny styl, najlepiej będzie zdecydować się na deski drewniane. Ich kolejno można podzielić na konkretne rodzaje drewna oraz kolory. Jedne drewniane deski, odpowiednio zabezpieczone i zakonserwowane, są całkowicie ciemne. Natomiast w przypadku innych desek, jest to łagodny jasny odcień brązu. Można zdecydować się na popularne drewniane deski, które pochodzą z drzew, ze strefy umiarkowanej. Jest jednak inna możliwość. Są nią deski tarasowe egzotyczne. Wykonane z drewna pochodzącego z zupełnie innej strefy klimatycznej, nie tylko wyglądają ciekawie i inaczej, ale również świetnie prezentują się na polskich tarasach. Ich nietypowe właściwości sprawdzają się podczas nawet trudnych warunków klimatycznych. Jest to świetna opcja dla każdego, kto nie ma ochoty znów decydować się na typowe rozwiązanie. Można pójść wówczas o krok dalej i cały wystrój tarasu urządzić w stylu egzotycznym. To nie tylko ważne, ale i wyjątkowo przydatne, gdy chce się odróżniać od innych. Choć ceny desek egzotycznych jest wyższa niż reszty, to w nie jest to ogromna różnica, a właściwości i wygląd, jaki posiada, jest wart tej ceny. Dla tradycjonalistów można oczywiście pozostać przy obecnym w naszej strefie drewnie, które również świetnie się sprawdzi.

Warto jednak pamiętać, że niezależnie od tego, skąd będzie pochodzić drewno, warto je odpowiednio zabezpieczyć i dobrać do niego pasujące meble. Nie chodzi tu jednak o to, by meble miały taki sam kolor lub były wykonane z takiego samego materiału. Ważne dla kompozycji całości, jest to czy meble komponują się wizualnie z podłogą i czy ten zestaw pasuje do otoczenia.