Jednodniowa soczewka kontaktowa na wyjątkowe okazje

Trzeba przyznać, soczewki kontaktowe to jedno z największych osiągnięć cywilizacji, przynajmniej dla tych, którzy wiedzą co to znaczy nosić okulary korekcyjne. A te drugie mają wiele wad, dlatego coraz częściej sięgamy po soczewki kontaktowe, dzięki którym zapominamy, że mamy jakąkolwiek wadę wzroku. Wiadomo, może się zdarzyć, że zaczną uwierać po pewnym czasie, ale wszystko ma swoje wady. Dla tych, którzy jednak preferują okulary, idealnie sprawdzi się jednodniowa soczewka, którą można założyć na specjalne okazje, po czym wyrzucić ją pod koniec dnia

Dlaczego warto używać jednodniowej soczewki?

jednodniowa soczewka kontaktowaDlaczego tak wiele osób decyduje się na soczewki? Ponieważ są zdecydowanie wygodniejsze. Nie przeszkodzi nam wiatr, który próbuje nam zdmuchnąć okulary, deszcz na szkłach czy para, gdy chcemy napić się gorącej herbaty. Wiele użytkowników soczewek wspomina, że nosząc je w ciągu dnia i mając nieograniczone pole widzenia, kompletnie zapominają o tym, że mają je na swoich oczach. Jednodniowa soczewka kontaktowa może również być kolorowa. Gdy chcemy zmienić w jakiś sposób swój wygląd, zawsze możemy zmienić kolor naszych oczu. Producenci oferują nam te naturalnie występujące odcienie takie jak: różne odcienie niebieskiego (od morskiej głębi po przepiękny lazur), zielonego, brązowego, piwnego czy fiołkowego. Dostaniemy również niecodzienne odcienie, na przykład czarny czy czerwony, które wzbogacą niejedną charakteryzację. Za soczewki jednodniowe, szczególnie za te kolorowe, zapłacimy więcej, niż za te miesięczne, jednak jeśli nosimy je sporadycznie, nie odczujemy tego na naszym portfelu. Wiele osób, które nie lubią procesu czyszczenia soczewek, wybierają te jednodniowe do codziennego użytku, dzięki temu mogą pomijać ten etap pielęgnacji. Następnego dnia po prostu zakładają nową parę soczewek, wyrzucając poprzednie. Decydując się na soczewki miesięczne lub trzymiesięczne, warto pamiętać, że etap czyszczenia i zachowywania soczewek w czystości jest bardzo ważny. Nie można doprowadzić do  sytuacji, w której bakterie przedostawać się będą do naszego oka. Nie można ich również nosić podczas snu.

Niektórzy boją się samego dotknięcia oka w celu założenia lub zdjęcia soczewki, czy takie osoby powinny decydować się na nie? Jest to proces, do którego można się szybko przyzwyczaić, więc nawet Ci, którzy mogą na początku mieć z tym problemy, po pewnym czasie dojdą do wprawy i będą robić to całkowicie automatycznie. Jednodniowa soczewka kontaktowa, jak i soczewki w ogóle, to wielkie ułatwienie, warto więc spróbować.