Klocki dla dzieci z drewna

Uważam, że tylko odpowiednio dobrane zabawki pozytywnie wpływają na szybki rozwój dzieci. Takich walorów brakuje moim zdaniem wszystkim tym nowoczesnym grającym i świecącym zabawkom, których teraz pełno jest w każdym sklepie z zabawkami. Być może jestem tradycjonalistka, ale fakt faktem, że uważam, że najlepsze są te stare zabawki, którymi bawiliśmy się my, którymi bawili się nasi rodzice, a także nasze babcie i prababcie. Takie właśnie zabawki staram się kupować do mojego przedszkola, które od kilku lat z sukcesami prowadzę.

Drewniane zabawki dla dzieci

drewniane klocki edukacyjneDlatego właśnie w mojej placówce nie uświadczycie tych wszystkich plastikowych supermodnych zabawek, przy których w ogóle nie można się skupić, zamiast niego znajdziecie natomiast jak najprostsze zabawki, które dzięki wyobraźni bawiących się nimi dzieci zamieniają się w najprzeróżniejsze wspaniałe rzeczy. Szczególnie lubię drewniane klocki edukacyjne, których kupiłam kilka kompletów. Można z nich wybudować wszystko, co tylko przyjdzie do głowy maluchowi. Można się nimi także bawić na przykład w sklep, uczyć się przy ich pomocy liczyć czy rozwiązywać różne poważne problemy konstrukcyjne. Rozwijała dziecięca wyobraźnię, zdolności  przestrzenne, uczą koordynacji oko ręka i są naprawdę nieocenione, dzieci mogą spędzać naprawdę wiele czasu na zabawie tymi prostymi klockami. bardzo dbam o to, by wszystkie zabawki w mojej placówce były jak najwyższej jakości, miały wszystkie atesty, były bezpieczne dla dzieci oraz wyprodukowane z poszanowaniem natury i innych ludzi. I właśnie takie są klocki, którymi bawią się moi wychowankowie. Udało mi się dostać kilka kompletów w bardzo promocyjnej cenie, z czego bardzo jestem zadowolona. Gdyby cena była inna, zapewne musiałabym kupić mniej klocków, aby nie przekroczyć budżetu zaplanowanego na zabawki. I wtedy mogłoby nie starczyć tych cudownych klocków dla wszystkich dzieci do zabawy. A jest to bowiem zabawka najchętniej wybierana przez moich miłych przedszkolaków. Klocki są ponadczasowe i jest tak dlatego, że jest to naprawdę dobra, rozwijająca zabawka.

jeśli ktoś zapytałby mnie o najlepszą zabawkę dla dzieci, bez wahania odpowiedziałabym, ze są nią klocki. Najzwyklejsze drewniane klocki o różnych kształtach, z których można budować wymyślne budowle. Dziecko bawiąc się klockami doskonale się rozwija, rozwija koordynację oko-ręka, rozwija swoje zdolności przestrzenne oraz wyobraźnię. Dzieci naprawdę nie potrzebuję tony plastikowych hałaśliwych zabawek, doskonale zajmą ich na długi czas zwykłe klocki.