Komputer biurowy – co powinieneś wiedzieć?

 

Komputery biurowe, a komputery dla graczy to dwie skrajności od zawsze. Ile było sytuacji, że będąc dziećmi, chcieliśmy porządny komputer, by pograć z kolegami, a dostawaliśmy ówczesnego średniaka, który średnio radził sobie z grami sprzed 3 lat. Każde dziecko, które chciało grac w gry, na pewno spotkało się z taką sytuacją. Tani komputer to dziś, zdecydowanie nie jest dobry prezent dla dziecka w wieku 10-15 lat, gdyż taki komputer do niczego się nie nada dla młodych ludzi. Do czego więc służą takie komputery? Oto dlaczego tanie komputery uzyskały miano „biurowych”.

Ile zapłacić za komputer do biura?

komputer do biura do 1500Jeśli pracujemy w jakiejś mniejszej korporacji, często dostajemy do dyspozycji sprzęt z dość niskiej półki. Takie cacka najczęściej nie przekraczają ceny 1500 zł. Dlaczego? Ponieważ nie ma takiej potrzeby. W wielu przypadkach komputer do biura do 1500 zł to zdecydowanie dobre i w pełni wystarczające rozwiązanie. Takie komputery nie mają być przystosowane do radzenia sobie z np. grami, które wymagają od komputera dobrego procesora, karty graficznej, czy pamięci RAM. Komputer biurowy to w domyśle, sprzęt, który ma sobie poradzić z dużą ilością otwartych programów, ma szybko działać oraz posiadać dostęp do internetu. Nic więcej nie powinno się od takiego komputera oczekiwać. Dlatego też często, komputery kupowane do biura nie są drogie, ponieważ najzwyczajniej nie muszą takie być. Mają za zadanie sprawnie obsługiwać Excela, posiadać dużo pamięci wewnętrznej oraz umożliwiać połączenie internetowe użytkownikowi. Wybór takiego komputera nie jest trudny, gdyż w tej cenie, komputery są do siebie bardzo podobne. To na co powinniśmy zwracać uwagę przy potencjalnym zakupie to jakość procesora, ilość pamięci ram, płyta główna oraz system. Reszta w dużej mierze zależy od użytkownika to czy nie będzie ściągał niepotrzebnych programów, czy nie przyjdzie mu do głowy przemycić jakiejś gry i przypadkiem spalić kartę graficzną. Takie komputery mogą też być bardzo dobrą opcją dla ludzi starszych, którzy chcą co nieco nadrobić i stać się bardziej nowocześni.

Ile komputerów, tyle ludzi. Każdy znajdzie coś dla siebie, jednak jeśli będziemy wymagać od komputera za dużo to może nas dobić absurdalnie wysoka cena za sprzęt, który w domyśle ma spełnić nasze wymagania. Natomiast co się tyczy tanich komputerów, to nie warto zaprzątać sobie głowy składaniem takowego. Najlepiej sięgnąć do znanej marki, która na rynku komputerów biurowych dominuje od lat oraz, której produkty to sprawdzona jakość.