Korzystne działanie zabiegów z użyciem dermapenu

Zabiegi, które oferowane są w gabinetach medycyny estetycznej, są doskonałym sposobem na to, by odmłodzić skórę, a także pozbyć się różnych niedoskonałości, jakie znajdują się na twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach. Dobrze zaopatrzone gabinety dysponują wysokiej jakości sprzętem. Dzięki właściwie dobranym metodom można osiągnąć pożądane rezultaty w sposób szybki oraz bezpieczny. Są one sposobem na to, by poprawić atrakcyjność i zwiększyć pewność siebie.

Wyjątkowe działanie dermapenu

dermapenJednym z popularniejszych urządzeń, które wykorzystywane jest w tego typu miejscach, jest dermapen. To doskonała alternatywa dla klasycznej mezoterapii. Działa na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry. Wykorzystywane są do tego pulsujące igły. Powodują one wytwarzanie mikrokanalików, dzięki czemu możliwe jest dokładne wniknięcie substancji czynnych, które używane są podczas zabiegu. Doświadczona specjalistka dobierze odpowiednie koktajle, które używane są podczas tradycyjnej mezoterapii. Zaletą metody z użyciem dermapenu jest fakt, iż jest ona komfortowa dla pacjenta, umożliwia osiągnięcie zaskakujących rezultatów. Automatycznie nakłuwanie skóry jest doskonałym sposobem na to, by poprawić zdolność przenikania substancji czynnych. Zabieg ten powinien być poprzedzony konsultacją lekarską. Ważne jest, by odpowiednio dobrać głębokość iniekcji. Wskazaniem do skorzystania z tej metody jest chęć rewitalizacji i odmłodzenia skóry twarzy, szyi i dekoltu oraz dłoni. Przyczynia się do poprawy gęstości skóry wiotkiej i cienkiej, spłyca zmarszczki, zmniejsza widoczność porów. Metoda jest często stosowana także w leczeniu cellulitu i rozstępów, umożliwia się cieszenie nieskazitelną skórą. Urządzenie to wykorzystuje się także w leczeniu łysienia i wypadania włosów. Służy także do korekcji blizn potrądzikowych, pooperacyjnych oraz pourazowych. Pulsujące igły mają za zadanie pobudzenie skóry do produkcji kolagenu.

Jest to możliwe dzięki mikronakłuciom, które mobilizują do samoregeneracji. Mikrourazy wykorzystują naturalne zdolności organizmu do naprawy. Podczas zabiegu wydzielane są czynniki wzrostu pochodzenia płytkowego, tworzą się nowe komórki naskórka, pobudzona zostaje produkcja macierzy międzykomórkowej. W efekcie tego poprawia się unaczynienie skóry, wzmacnia jej struktura. Zabieg ten poprawia poziom nawilżenia, jędrności, gęstości i kolorytu skóry, redukuje przebarwienia. Zabiegi są bezpieczną i skuteczną metodą odmładzania cery i pozbycia się wielu niedoskonałości, które są przyczyną niezadowolenia ze swojego wyglądu.