Kudowa Zdrój przyciąga turystów

W zachodniej części Kotliny Kłodzkiej, nieopodal granicy z Czechami, leży malownicza miejscowość uzdrowiskowa. Stale, przez cały rok, odwiedzana jest przez turystów i kuracjuszy. Chodzi oczywiście o Kudowę Zdrój, która prezentuje się malowniczo bez względu na porę roku. W pobliżu rozciągają się Góry Stołowe, co jeszcze podnosi jej turystyczną atrakcyjność.

Miejsce na atrakcyjny wypoczynek

kudowa zdrój - atrakcjeKudowa Zdrój jest kochana przez turystów przede wszystkim za swe walory lecznicze, przyrodnicze i estetyczne. Piękno tego miejsca opiera się nie tylko na malowniczym położeniu, ale i na urokliwych zabytkach, parkach i innych zachwycających zakątkach, których znajduje się bez liku na terenie miasta. Miłośników przyrody cieszą szczególnie liczne szlaki turystyczne, którymi można przemierzać okolicę. Dzięki nim można z bliska przyjrzeć się walorom przyrodniczym i podziwiać piękne krajobrazy. W samym mieście również nie sposób się nudzić. Najbardziej charakterystycznym miejscem jest tu przepiękny park zdrojowy, pełen zieleni, fontann i uroczych budynków, będących przykładem architektonicznej finezji. Możemy więc podziwiać słynną pijalnię wód, Zameczek, czy Teatr. Park został niedawno zrewitalizowany, dzięki czemu budzi zachwyt dosłownie na każdym kroku. Oczywiście park zdrojowy nigdy by nie powstał, gdyby nie liczne źródła mineralne, które rozsiane są na jego terenie. To ich obecność dała początek uzdrowisku. Nieopodal parku znajduje się ogród muzyczny. Jest to również bardzo ciekawe miejsce, gdzie turyści chętnie robią sobie zdjęcia. Rozmieszczono tutaj pomniki instrumentów muzycznych, spośród których największe zainteresowanie budzi fortepian. Taka właśnie jest kudowa zdrój – atrakcje czekają dosłownie wszędzie. Ładna architektura miasta wpływa na poczucie spokoju i harmonii. Jeśli jednak mamy ochotę na duży wysiłek fizyczny, do dyspozycji pozostają nowoczesne obiekty sportowe. Rzadko które miasto można poszczycić się takim zapleczem do uprawiania różnego rodzaju sportów. Po dużym wysiłku zapewne zapragniemy relaksu.

Wówczas dobrze jest pospacerować po malowniczych uliczkach albo alejkach parkowych, wysłuchać koncertu albo spędzić miło czas w kawiarni, delektując się miejscowymi smakołykami. Nie wolno tez zapomnieć o atrakcyjnych muzeach, jakie można znaleźć w Kudowie Zdroju. Niebywałą atrakcją dla całej rodziny jest Muzeum Zabawek. Świetnie odnajdują się tu zarówno najmłodsi, ich rodzice, jak i dziadkowie. Inną atrakcja dla całej rodziny jest zlokalizowane w siedzibie dyrekcji Parku Narodowego Muzeum Żaby.