Ławki w dużym ogrodzie

Osoby posiadające dom z dużym ogrodem często zastanawiają się, w jaki sposób mogą zagospodarować cały teren zielony. Bardzo prostym rozwiązaniem jest podzielenie go na strefy, utworzenie ścieżek, a także miejsc odpoczynku, w których znajdą się ławki. Wybór tych ostatnich może przysporzyć najwięcej trudności ze względu na bardzo dużo modeli obecnych na rynku. Od kilku lat można jednak zauważyć, że coraz większą popularnością cieszą się ławki z betonu. Dostępne są one w wielu kształtach, które pasują do niemal każdego ogrodu, czy to minimalistycznego, czy też w stylu romantycznym.

Wybór odpowiedniej ławki do ogrodu

ławki parkowe z betonu - cenaPosiadając duży ogród, warto zastanowić się nad tym, co zrobić, aby w pełni wykorzystać jego przestrzeń. Dlatego też warto podzielić go na strefy, które oddzielone od siebie będą ścieżkami, nasadami roślinnymi, a także elementami, takimi jak ławki. Jeśli chodzi o ławki parkowe z betonu – cena waha się zazwyczaj od kilkuset do nieco ponad tysiąca złotych. Na pierwszy rzut oka wydaje się więc duża, jednak pamiętać należy o tym, że ławka taka posłuży przez wiele lat. Na rynku funkcjonuje wiele firm zajmujących się wytwarzaniem elementów ogrodowych właśnie z tego materiału. Dlatego też z łatwością znaleźć można wiele modeli ławek dopasowanych do potrzeb różnych klientów. Wśród nich są takie, które doskonale będą prezentować się w minimalistycznych aranżacjach, jak również te, o klasycznych lekko zaokrąglonych kształtach. Te ostatnie sprawdzą się zwłaszcza w ogrodzie nawiązującym do estetyki romantycznej. Zaletą ławek z betonu jest nie tylko ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, ale też wysoki wskaźnik odporności na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Nie wymagają też one dodatkowych zabiegów konserwacyjnych, a jedynie regularnego czyszczenia ich z kurzu, pyłu, opadłych liści i innych drobnych zabrudzeń. Z powodzeniem można też dobrać do nich dodatkowe elementy, takie jak donice, stoliki oraz instalacje wodne. 

Duże ogrody wymagają podzielenia ich na mniejsze strefy służące do wypoczynku i rekreacji. Warto rozłożyć w nich regularnie elementy, które pozytywnie wpłyną na spędzany na świeżym powietrzu czas. Należeć do nich mogą betonowe ławki. Są one wyjątkowo wytrzymałe, a także odporne na działanie warunków atmosferycznych. Możliwość wyboru spośród wielu modeli sprawia, że sięga po nie coraz większa liczba właścicieli dużych ogrodów. Łatwo też do nich dobrać stoliki, donice, a nawet fontanny. Bardzo dobrze sprawdzają się zarówno w przestrzeniach urządzonych minimalistycznie, jak i takich w stylu romantycznym.