Leasing na samochód od pierwszego dnia działalności

Kto może skorzystać z oferty banków i firm leasingowych w zakresie leasingowania samochodów osobowych i dostawczych? Okazuje się, że z takiego sposobu finansowania może skorzystać prawie każdy przedsiębiorca i to już od pierwszego dnia prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Dotyczy się to również spółek cywilnych. Bez względu na rodzaj prowadzonej działalności można wnioskować o udzielenie leasingu. Trzeba tylko posiadać wzorową historię kredytową, czyli brak zaległości w jakichkolwiek spłatach.

Na czym polega wzięcie samochodu w leasing?

samochód dla firmy leasing katowiceWarto chyba zacząć od tego czym właściwie jest leasing i na czym to wszystko polega. Wyjaśnienie tego jest bardzo proste. Firma, która chce z leasingu skorzystać musi znaleźć sobie leasingodawcę. Jest to dzisiaj bardzo proste, ponieważ ten sposób finansowania oferowany jest przez wszystkie banki i całkiem sporo firm leasingowych. Kolejnym krokiem jest znalezienie pojazdu, który będzie leasingowany. Firma leasingowa lub bank kupuje taki pojazd dla firmy korzystającej z tego finansowania. Następnie firma korzystająca spłaca samochód w miesięcznych ratach leasingowych. Ostatnia rata jest wykupem pojazdu, po którym następuje przepisanie własności pojazdu z leasingodawcy na leasingobiorcę. Z takiego finansowania mogą skorzystać nowe firmy, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. Tysiące firm wzięły już samochód dla firmy leasing Katowice są miastem, w którym takich pojazdów zarejestrowanych jest naprawdę ogromna ilość. Popularność tego sposobu finansowania wynika z tego, że zupełnie inaczej jest tutaj obliczana zdolność kredytowa. Zabezpieczeniem leasingu jest samochód, który swoją wartością pokrywa się z pozostałą do spłaty kwotą leasingu. Dla nowych firm stosuje się również wkład własny, który jest taką opłatą początkową przy udzielaniu takiego finansowania. Wkład własny wynosi z reguły około dwudziestu procent. Dla stałych klientów banków i firm leasingowych przy kolejnych umowach istnieje możliwość uniknięcia takiego wkładu.

Wzięcie samochodu w leasing jest bardzo proste, a oferta większości leasingodawców dostępna jest dla każdego przedsiębiorcy. Na pewno ważne jest to, żeby nie mieć żadnych zaległości płatniczych w innych bankach bo to w przypadku leasingu jest głównym wyznacznikiem zdolności kredytowej. Leasing jest bardzo nisko oprocentowany, dzięki czemu jest o wiele bardziej opłacalny, aniżeli kredyt firmowy. Do tego jeszcze dochodzą spore korzyści podatkowe, z których każdy przedsiębiorca może od razu skorzystać.