Leśna działka tańsza od budowlanej

Działki budowlane w ostatnich latach podrożały tak mocno, że dzisiaj trzeba naprawdę sporo się naszukać, żeby znaleźć tego rodzaju nieruchomość w dobrej cenie. A przecież popyt na działki budowlane, rekreacyjne czy inne wcale nie maleje. Chcąc kupić atrakcyjną działkę w turystycznej lokalizacji trzeba się liczyć ze sporym wydatkiem. Jest jednak pewien sposób na kupienie w miarę niedrogiej działki w bardzo atrakcyjnej lokalizacji. I na pewno wyjdzie ona taniej. Będzie to jednak działka leśna.

Dlaczego warto kupić działkę leśną?

leśna działka na sprzedaż w pomorskimDziałki położone w lesie w większości przypadków nie mają przeznaczenia budowlanego – mieszkaniowego. Oznacza to, że nie postawi się na nich budynku mieszkalnego całorocznego. Można za to na takiej działce postawić każdy inny rodzaj zabudowania z przeznaczeniem sezonowym. Jeśli chcemy mieć piękną działkę na lato nad morzem to właśnie to jest najlepszy sposób. Działki leśne są przede wszystkim sporo tańsze od budowlanych. Co ważne, są one niekiedy o wiele piękniejsze od działek przeznaczonych na budowę. Praktycznie każda leśna działka na sprzedaż w Pomorskim oferowana jest bez dostępu do mediów. W związku z tym to chociażby wyklucza nam ten rodzaj działki z zabudowy całorocznej. Wystarczy jednak pomyśleć, żeby na takiej działce stworzyć sobie miejsce do życia na całe wakacje. Wystarczy piękna altana o niewielkiej powierzchni. Toaleta może być przenośna w obrębie działki, to żaden problem. Wodę do mycia również można zamawiać do specjalnych zbiorników, jeśli nie leci ona w ziemi. Wszystko dzisiaj można obejść, bo technologia pozwala na zastosowanie wielu różnych rozwiązań. Co więcej, nie trzeba od razu inwestować w taką działkę nie wiadomo ile. Na początek jedynie wystarczy ją kupić i usunąć z niej trochę drzew, żeby zrobić sobie miejsce na piękną letnią altanę. A na pytanie o to, dlaczego warto taką działkę kupić odpowiedź jest jedna. Będzie o kilkadziesiąt procent tańsza od budowlanej. Mimo swojej atrakcyjności działki leśne cieszą się mniejszym zainteresowaniem niż budowlane. A są równie piękne i bardzo funkcjonalne, a do tego naprawdę tanie.

Jeśli marzy się o działce nad morzem, a nie ma się na to zbyt wielu środków finansowych to można pójść na pewne odstępstwa. W konsekwencji przyniosą one sporo oszczędności. Zamiast działki budowlanej nad morzem można kupić o wiele tańszą działkę leśną. Nie postawimy na niej domu na cały rok, ale możemy postawić piękną altanę, w której można spędzać całe wakacje. Tym bardziej, że działki leśne pozwalają na obcowanie z naturą.