Łóżeczko dla lalek

Kiedy byłam mała, strasznie podobały mi się mebelki dla lalek.Marzyłam o tym, aby mieć domek wypełniony takimi mebelkami, w którym mogłabym wygodnie umieścić wszystkie moje lale. Z płonącymi policzkami oglądałam niemieckie katalogi sprzedaży wysyłkowej, w których było pełno takich właśnie domków i mebelków, o których marzyłam. Nigdy niestety się takiego domku i mebelków w dzieciństwie nie doczekałam, choć przed każdymi urodzinami bardzo dobitnie o nim wspominałam, w każdym liście do Świętego Mikołaja pisałam o nich największymi literami.

Piękne zabawkowe łóżeczka

łóżeczko drewniane dla lalekTeraz, kiedy jestem już dorosła i sama mam córkę, mogę w końcu to moje marzenie z dzieciństwa zrealizować, kupić mebelki dla lalek oraz cały domek, którym będę się mogła z moją córeczką bawić. Całe szczęście, że moja córka uwielbia lalki i domki dla lalek, to zamiłowanie odziedziczyła chyba po mnie. Zaczęłyśmy więc poszukiwania odpowiednich zabawek. Zależy nam na tym, aby mebelki były dobrze dopasowane do domku, który kupimy. Znalazłam już producenta dokładnie takich zabawek, o jakie nam chodzi. Szczególnie podoba mi się robione w tej firmie łóżeczko drewniane dla lalek, jest jakby żywcem wyjęte z moich dziecięcych marzeń. Jest malutkie, takie, że zmieści się z nim malutka laleczka (nie chcemy bowiem, aby domek wraz wyposażeniem zagracił cały nieduży pokój mojej córki). Zrobione z prawdziwego drewna, wyposażone w piękny baldachim oraz wspaniałą pościel, pięknie wykończoną. Wygląda na bardzo wygodne i śmiejemy się moją córeczką, że lalkom na pewno będą się śnić piękne sny w tak pięknym i wygodnym łóżeczku. Jest zrobione z ogromna dbałością o detale, wszystkie meble w firmie, którą znalazłyśmy robione są ręcznie i cechuje je bardzo wysoka jakość. Musze przyznać, że są dość kosztowne, ale myślę, ze są warte swojej ceny. Czasem warto przecież zapłacić trochę więcej za realizacje dziecięcych marzeń. Nie mogę się już doczekać, kiedy będziemy mogły wziąć do ręki zamówione mebelki i się nimi pobawić. To będzie cudowny dzień.

Obecnie na rynku jest dostępnych bardzo wiele różnych domków i mebli dla lalek. Przeważają produkty plastikowe, seryjne. Istnieją jednak również małe manufaktury, które ręcznie produkują domki, mebelki z drewna, zupełnie jakby wyjęte z dziewczęcych marzeń. Są one oczywiście bardziej kosztowne od masowej plastikowej produkcji, ale są również o wiele bardziej trwałe i przyjazne dla dziecka oraz także dla środowiska naturalnego. Dzięki swojej trwałości mogą być pamiątką w dorosłym życiu.