Magnetyczny uchwyt samochodowy

Nie każdy samochód mógł być wyposażony w standardowy uchwyt na telefon czy podobnych rozmiarów urządzenie elektroniczne. W niektórych pojazdach nie było miejsca na pulpicie, do którego można było przykręcić owe uchwyty, a w innych nie były na tyle wytrzymałe, by utrzymać ciężar uchwytu i urządzenia. W innym przypadku, kierowcy zwyczajnie obawiali się uszkodzenia tapicerki, które mogło być spowodowane przez wykonywanie nieprofesjonalnych modyfikacji czy nieumiejętnego montażu.

Uchwyty samochodowe z zaczepem magnetycznym

uchwyt samochodowy magnetycznyWiększość dostępnych modeli uchwytów samochodowych była wyposażana właśnie w śruby montażowe, aczkolwiek dla wszystkich tych którzy obawiali się o uszkodzenia, odmiany posiadające mocne magnesy były idealną alternatywą. Nowoczesny uchwyt samochodowy magnetyczny posiadał właśnie taką metodę montażu, i mógł być zamocowany w niemal dowolnym miejscu we wnętrzu pojazdu. Bardzo silny magnes, stanowiący podstawę uchwytu był również używany w antenach samochodowych montowanych na karoserii, i po założeniu w wybranym miejscu, niemal całkowicie zapobiegał jakiemukolwiek poruszeniu się uchwytu podczas jazdy. Solidna, pewna podstawa umożliwiała znacznie bardziej komfortowe używanie dowolnego rodzaju urządzenia nawigacyjnego czy telefonu, a zaczepy mocujące uchwytu mogły z łatwością być wyregulowane do wysokości i szerokości danego urządzenia. Dzięki niestandardowej metodzie montażu, uchwyty tego typu często montowane były nie tylko na pulpicie samochodu, ale również po bokach kabiny czy nawet na suficie pojazdu, w zależności od preferencji kierowcy. Z racji iż niektóre odmiany posiadały wbudowane ładowarki, posiadające uniwersalny port USB, umożliwiały również stały dostęp do zasilania i zapobiegały wyczerpaniu się baterii urządzenia w trakcie jazdy. Ładowarki w które owe uchwyty były wyposażone mogły być podłączone do gniazda samochodowego za pomocą standardowego kabla, ale również miały możliwość montażu bezpośrednio do zasilania samochodu, bez zajmowania gniazda, zwykle dość potrzebnego kierowcom w trakcie jazdy.

Uchwyty te dobrze współpracowały z wszelkiego rodzaju telefonami, nawigacjami satelitarnymi czy tabletami mającymi mniejsze gabaryty, aczkolwiek niektóry stosowali je razem z kamerami sportowymi, które również mogły być z łatwością zamontowane na dowolnym rodzaju uchwytu. Dzięki prostocie montażu, wielu kierowców używało jednego uchwytu i urządzenia zarówno w prywatnym samochodzie jak i w pojeździe służbowym, znacznie ułatwiając sobie zadania na drodze.