Manualne a chemiczne oczyszczanie twarzy

Wszyscy wiemy, że regularne złuszczanie naskórka o oczyszczanie wierzchniej warstwy skóry jest bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku cery tłustej, trądzikowej, z tendencją do zapychania. A właśnie na takich typach skóry i na ich potrzebach się dzisiaj skupimy. Niestety wspomniany typ skóry jest jednym z najtrudniejszych w pielęgnacji. O ile dość łatwo jest przywrócić nawilżenie wysuszonej cerze, to nie tak łatwo jest ograniczyć wydzielanie sebum. Niezbędne nam będzie regularne oczyszczanie twarzy i jej systematyczna pielęgnacja.

Więcej o oczyszczaniu twarzy

oczyszczanie twarzy bydgoszczJak już wspomniano, cera trądzikowa i tłusta jest bardzo wymagająca i trudna w pielęgnacji. Nie dość, że wymaga regularnego oczyszczania, jednak na tyle delikatnego, by nie podrażnić zazwyczaj dość wrażliwej skóry trądzikowej. Jeśli chodzi o oczyszczanie twarzy u kosmetyki, mamy do wyboru dwie podstawowe opcje, oczyszczanie manualne i chemiczne. Na co lepiej się zdecydować, jeśli na naszej twarzy znajduje się dość dużo łoju? Otóż manualne oczyszczanie nie jest w dzisiejszych czasach zbyt polecane, gdyż łatwo popełnić jakiś błąd i doprowadzić do rozniesienia bakterii na skórze, co może prowadzić do większych wykwitów. Jeśli nie mamy na skórze dużych zmian, a na przykład widoczne blizny, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie oczyszczanie chemiczne. Jeśli interesuje nas właśnie tego typu zabieg, jakim jest oczyszczanie twarzy Bydgoszcz to miasto, w którym znajdziemy wiele rekomendowanych salonów kosmetycznych. Pamiętajmy jednak, że samo oczyszczanie twarzy u kosmetyczki raz w miesiącu nie wystarczy, nie możemy zapomnieć o codziennej pielęgnacji. Po pierwsze, ważny jest porządny, lecz w miarę delikatny demakijaż. Po nim czas na oczyszczenie twarzy żelem myjącym lub pianką. W przypadku cięższego makijażu, niezbędny może być również płyn micelarny, który należy z twarzy zmyć. Potem czas na tonizowanie cery, nałożenie serum lub esencji a następnie trzeba domknąć pielęgnację za pomocą dobrego kremu nawilżającego.

Wiele osób błędnie twierdzi, że skóry trądzikowej i tłustej nie powinno się dodatkowo natłuszczać i smarować kremami, otóż nie jest to prawda. Owszem, nie powinno się traktować cery tłustej bardzo tłustymi kremami, lecz lekki krem nawilżający jest w takim przypadku niezbędny. Oczyszczanie twarzy jest zabiegiem potrzebnym jednak skóra może po nim wymagać regeneracji, a taką właśnie zapewni jej dobry krem nawilżający lub odżywcza maseczka na noc, najlepiej z probiotykiem. Pamiętajmy jednak, że z nawilżeniem również można przesadzić.