Mieszkania deweloperskie w Lublinie

 

Polacy wyróżniają się wśród narodów europejskich jedną z najsilniejszych potrzeb dotyczących posiadania własnego mieszkania. Co ciekawe, w odróżnieniu od wielu krajów większość z nas marzy o mieszkaniu w nowy lokum z rynku pierwotnego, które jest pewnego rodzaju manifestacją posiadanego statusu społecznego. Oczywiście jest to przynajmniej częściowo związane z alternatywami dla zakupów na rynku pierwotnym, jakimi są cieszące się nie najlepszą opinią mieszkania z wielkiej płyty słynące z przenoszenia dźwięku między mieszkaniami oraz kamienice, które w większości wiążą się z wysokimi kasztami utrzymania.

Charakterystyka pierwotnego rynku mieszkań

mieszkania lublin rynek pierwotnyBrak odpowiedniej alternatywy sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na mieszkania z pierwszej ręki, kupowane bezpośrednio od dewelopera. Często podnoszonym argumentem jest tu także chęć wyremontowania mieszkania przez nowego nabywcę zgodnie z własnymi upodobaniami niezależnie od tego, czy kupiłby mieszkanie z rynku pierwotnego, czy wtórnego, jednak biorąc pod uwagę konieczność rozbiórki zastanego stanu z lokalu z rynku wtórnego wiele osób decyduje się po prostu na rynek pierwotny. Przeglądając mieszkania Lublin rynek pierwotny czy wtórny – oferty nie różnią się co do zasady od innych regionów Polski i miast o podobnej wielkości i liczbie mieszkańców. Podobnie jak w całym kraju najlepiej sprzedają się tutaj małe mieszkanie, czyli kawalerki lub mieszkania dwupokojowe o powierzchni nie przekraczającej czterdzieści pięć metrów kwadratowych powierzchni. Odbiorcami tego typu mieszkań są przede wszystkim osoby młode, które nie chcą płacić za wynajem mieszkania i w ten sposób inwestują swój kapitał. Dużą grupę nabywców małych mieszkań stanowią też inwestorzy lub rodzice dzieci, które idą na studia. Mieszkania w takich przypadkach mają stanowić formę inwestycji kapitału, ponieważ wpływy z czynszów stanowią znacznie lepszą formę inwestycji, niż lokaty bankowe. Największe mieszkania trzy lub czteropokojowe kupowane są zazwyczaj przez rodziny z dwójką lub większa ilością dzieci, żeby móc zapewnić każdej z pociech ich własny pokój.

Liczba nowych mieszkań oddawanych do użytku przez deweloperów rośnie z roku na rok, a mimo to nie brakuje chętnych na ich zakup. Tak duży popyt jest wynikiem zmiany oczekiwań Polaków, którzy chcą posiadać swoje własne mieszkania i jak najszybciej się usamodzielniać, w odróżnieniu od Włochów, czy Hiszpanów. Tak dobra sprzedaż nowych nieruchomości sprawia, że dobra passa deweloperów trwać będzie zapewne jeszcze co najmniej przez kilka lat.