Na czym polega proces drukowania uv?

Nowoczesne rozwiązania pozwalają nam dzisiaj korzystać z wielu usług, których jakość wzrasta wprost proporcjonalnie do rozwoju technologicznego. Nauka ciągle gna do przodu, a my na tym coraz więcej zyskujemy. Dużo się teraz słyszy o drukowaniu 3d, ale tak naprawdę to drukowanie z użyciem światła ultrafioletowego daje nam najszersze obecnie pole do popisu.

Rewelacyjna jakość wydruków UV

drukowanie uv gdyniaJest to stosunkowo nowa metoda drukowania i działa na bardzo podobnej zasadzie, jak nasze domowe drukarki atramentowe, a jedyną różnicą jest tutaj materiał, którego używa się do druku. Różnica polega jedynie na rodzajach tuszy oraz na tym, że nadruk jest naświetlany światłem UV w celu utwardzenia oraz ulepszenia jego jakości. Dlatego właśnie ta metoda nazywa się drukowanie uv Gdynia posiada drukarnie, które wykonują właśnie tego typu nadruki. Można się do nich śmiało zgłosić nie tylko w przypadku, kiedy posiadamy firmę, ale również i prywatnie. Jak jednak możemy to wykorzystać i kiedy może nam się przydać taka usługa? Drukowanie uv pozwala nam wykonywać nadruki na naprawdę różnorodnych materiałach. Jedynym warunkiem jest to, aby były one płaskie. Nadruk uv bez problemu wykonamy na dibondach, płytach pcv, plexi i szkle, mdfie, a nawet i na kartonie, foli lub deskach. Tę formę drukowania można zatem wykorzystać w przypadkach, kiedy chcemy stworzyć baner, tablice informacyjne lub na przykład z menu naszej restauracji, wszelkich powierzchni reklamowych czy chociażby w przypadku popularnych ostatnio szklanych paneli będących doskonałą dekoracją każdego, nowoczesnego domu. Ta metoda nadruku jest niebywale trwała i odporna na zmiany pogodowe. Zadrukowanej w ten sposób powierzchni nie straszny jest deszcz ani śnieg, ani nawet i słońce które jak doskonale wiemy niegdyś sprawiało, że kolory na tablicach i banerach szybko stawały się wyblakłe. Wszystko to zawdzięczamy specjalnym tuszom polimerowym oraz całym procesie późniejszego utrwalania w którym wykorzystuje się właśnie światło UV. W efekcie takiego zabiegu na powierzchni pojawia się wydruk w postaci bardzo cienkiej warstwy kolorowego plastiku. 

Jedną z najważniejszych zalet drukowania uv jest to, że podczas całego procesu zadruku powierzchni nie wydzielają się szkodliwe dla zdrowia substancje bądź zapachy. Sprawia to, że drukować można w pomieszczeniach zamkniętych bez obawy o nieprzyjemne konsekwencje zdrowotne. Obecnie przez wzgląd na rewelacyjną jakość nadruku oraz trwałość, druk uv coraz częściej wykorzystuje się właśnie w reklamie.