Na schody zamówiłem nierdzewną balustradę

Budowanie własnego domu to dzisiaj prawdziwa sztuka. Kiedy już postawi się stan surowy zamknięty to potem się zastanawia człowiek za co to wszystko wykończyć i urządzić. Jeśli buduje się za gotówkę i kasę ma się odliczoną na styk to potem okazuje się, że wykończenie domu zajmuje nawet kilka lat. Wszystko robi się krok po kroku wraz z kolejnymi możliwościami finansowymi. Znam to doskonale z autopsji, ponieważ swój dom budowaliśmy z żoną przez blisko dziesięć lat. I właściwie dopiero ostatnio zająłem się zabezpieczeniem schodów.

Balustradę nierdzewną zamówiłem u producenta

balustrada nierdzewna krakówDługo zastanawiałem się jakie zabezpieczenie schodów zamontować. Oczywiście przez wiele lat było ono zrobione prowizorycznie, żeby nasz kilkuletni synek mógł bezpiecznie korzystać ze schodów. Taka prowizoryczna balustrada spełniała swoje zadanie, ale nie wyglądała zbyt dobrze. Tak w zasadzie to wcale nie wyglądała, bo była z desek i styropianu. A więc na sam koniec wszystkich prac, kiedy każde pomieszczenie było już zrobione na cacy, postanowiłem zamówić piękną stalową balustradę. To musiała być oczywiście balustrada nierdzewna Kraków, która nie poddaje się żadnym korozjom ani zniszczeniom. Stal nierdzewna jest to najwyższa jakość stali, ale do tego trzeba ją pomalować w specjalnej technologii, dzięki czemu barwa nie schodzi ze stali przez dekady. Zamówiłem taką balustradę u producenta. Czekaliśmy na nią około trzech tygodni, więc bardzo szybko ją dla Nas wykonano. Zamówiłem ją oczywiście z montażem, ponieważ sam nie podjąłbym się tego wyzwania. Nie mam nawet odpowiednich narzędzi, żeby brać się za takie odpowiedzialne zadanie. Każda firma, która robi balustrady, oferuje również ich montaż. Niektóre nawet oferują go za darmo. Wszystko jednak zależy od całkowitej wartości zamówienia. Wiadomo, że im więcej zapłacimy za naszą balustradę tym większą mamy szansę na dodatkowy gratis w postaci jej darmowego montażu. W każdym razie po kilku długich latach urządzania naszego domu w końcu mogę powiedzieć, że jest on skończony i wygląda tak jak powinien.

Nie będę ukrywał, że piękna balustrada ze stali nierdzewnej okazała się być taką wisienką na torcie przy urządzaniu Naszego domu. Bo w zasadzie ukoronowaliśmy w tej sposób te kilka lat budowy i wykańczania wnętrz. Wszystko robiliśmy krok po kroku, ale najważniejsze jest to, że uporaliśmy się bez żadnych kredytów. A to jest komfort, na który mało kto może sobie dzisiaj pozwolić. Cokolwiek nie będzie się działo to dom jest tylko i wyłącznie naszą własnością.