Najlepsze łóżka dla kilkuletnich dzieci

Kiedy młodzi rodzice szykują się na narodziny dziecka to urządzają jeden z pokoi z myślą o nowym członku rodziny. Pokoik dla małego dzidziusia urządza się głównie z myślą o tym, żeby był funkcjonalny również dla rodziców. Czas szybko płynie, a mały dzidziuś za chwilę staje się kilkuletnim dzieckiem. Wtedy pokoik noworodka trzeba urządzić na nowo i zamienić go w pokój dla kilkulatka lub kilkulatki. Rodzice często zastanawiają się jaki rozmiar łóżka dziecięcego kupić dla kilkulatka.

Łóżko dla dziecka pod konkretny wzrost

łóżka dziecięce 140x70Urządzając pokój dziecięcy dla dziecka trzyletniego, bo w tym okresie najczęściej zmienia się umeblowanie pokoju, trzeba wybrać jakieś łózko. W tym wieku większość dzieci śpi już samodzielnie, a jeśli nie to jest to najlepszy moment na to, żeby dziecka nauczyć samodzielności w tym zakresie. Jeśli chodzi o wybór łóżka to można je kupić w kilku standardowych wymiarach. Najpopularniejsze dla kilkulatków są łóżka dziecięce 140×70, ale można kupić też trochę mniejsze o wymiarach 120×60. Wszystko zależy od wzrostu dziecka a także od tego kiedy zamierzamy zrobić dziecku kolejny remont pokoju. Na pewno większe łóżko o wymiarach 140×70 wystarczy na dłużej. Będzie przydatne spokojnie do skończenia przez dziecko ósmego roku życia. Natomiast mniejsze z tych uniwersalnych wymiarów może być dobrze co najwyżej przez dwa do trzech lat. Dlatego zdecydowanie lepiej jest kupić od razu większe łóżko bo będzie w nim dziecku po prostu wygodniej. Nie można też zapomnieć o tym, że do łóżka trzeba dobrać odpowiedni materac. To jest druga bardzo ważna kwestia po samym wyborze łóżka. Materace do łóżek dziecięcych też są robione na uniwersalne wymiary, więc nie ma problemu z kupieniem odpowiedniego materaca. W tym miejscu od razu trzeba mieć na uwadze kręgosłup dziecka. Im zdrowszy i lepszy materac tym więcej korzyści dla dziecięcego kręgosłupa. Kupując łóżko do pokoju dziecięcego, w zależności od wieku dziecka, można dopasować je do zainteresowań pociechy. Łóżka w tym wymiarze robione są nie tylko w tradycyjnej formie. Można kupić egzemplarze stylizowane na piłkarskie boisko czy domki dla lalek.

Kilkuletnie dzieci, jeśli śpią już same, potrzebują do spania wygodnego łóżka. Zupełnie tak samo jak dorośli. Kupując łóżko do pokoju kilkuletniego dziecka lepiej wziąć od razu te w większym rozmiarze. Jeśli chcemy, żeby nasza pociecha spała wygodnie to kupmy łóżko o wymiarach 140×70. Jest to już rozmiar łóżka, który pozwala na naprawdę wygodne spanie nawet siedmioletniemu dziecku. Łóżko można kupić zwykłe albo dopasowane wyglądem do stylizacji pokoju naszego dziecka.