Najlepsze opakowania do pakowania maszynowego

W obecnych czasach coraz częściej produkcja żywności odbywa się w sposób zmechanizowany. Co więcej, dotyczy to wszystkich etapów produkcji,  również pakownia. Do pakowania żywności na maszynach pakujących potrzebne są specjalne folie.

Co to jest folia flowpack?

wielowarstwowe folie flowpackProdukcja artykułów spożywczych jest zadaniem bardzo skomplikowanym, dzielącym się na kilka  odrębnych etapów. Ważne jest, aby wszystkie te etapy produkcji realizować w sposób maksymalnie zautomatyzowany. Dzięki temu możliwe jest unikniecie opóźnień w realizacji produkcji żywności i dotrzymanie wyznaczonych produkcji. Oczywiście, aby zautomatyzować produkcje żywności potrzebne są specjalne maszyny oraz akcesoria do nich, takie jak wielowarstwowe folie flowpack. Jak łatwo się domyślić, folie te służą do pakowania wyprodukowanej żywności, ale w sposób automatyczny. Do tego służą specjalne maszyny,  od których zresztą opisywany rodzaj folii wziął swoją nazwę. Folia ta, oprócz prostoty użycia na dostosowanych maszynach, umożliwia też odpowiednie zabezpieczenie żywności przed zepsuciem oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Proces pakowania z zastosowaniem tego rodzaju folii jest bardzo prosty – maszyna najpierw zgrzewa folie flowpack po jednej stronie, tak, aby powstała w ten sposób specjalna kieszeń. W tak utworzone opakowanie, wkłada się wcześniej przygotowane produkty spożywcze, lub też ich większą partie, jeżeli mowa na przykład o słodyczach. Następnie maszyna zgrzewa folie na drugim jej końcu oraz odcina tak utworzone opakowanie. Sam proces pakowania w ten sposób nie trwa dłużej niż kilka minut. Dzięki temu, stosowanie folii flowpack to najprostszy sposób, aby znacznie zwiększyć wydajność pracy danego zakładu produkującego żywność. Warto dodać, że dzięki pakowaniu żywności w sposób maszynowy, folia flowpack jest tym rodzajem opakowania, który najkorzystniej wpływa na zachowanie przez dany produkt świeżości. Wynika to z faktu, że pod powierzchnią folii flowpack zachodzi zjawisko próżni. Dzięki temu, zapakowane produkty są w bardzo skuteczny sposób chronione przed zepsuciem, nawet po dłuższym okresie czasu. Głównie ma na to wpływ wielowarstwowa struktura folii flowpack, przez którą nie mogą przeniknąć żadne niekorzystne czynniki. Biorąc to pod uwagę, nie dziwi rosnąca popularność tego rodzaju folii.

To, w jaki sposób zostaną zapakowane produkty spożywcze, będzie miało duży wpływ na ich trwałość. Dlatego też należy używać jedynie takich rodzajów opakowania, które będą doskonale chronić przed zepsuciem oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Dlatego też obecnie bardzo często do pakowania używa się folii do pakowania maszynowego.