Najlepszy hummus w mieście

Jestem wegetarianką już od bardzo wielu lat. Właściwie od razu w momencie, kiedy przestałam rosnąć postanowiłam przejść na dietę bezmięsną. Przyznam szczerze, że w początkach mojej diety zdarzało mi się robić odstępstwa, jednak po kilku latach zaczęłam odżywiać się całkowicie bez mięsa i mocno ograniczyłam wszelkie produkty pochodzące od zwierząt. Nie  udało mi się niestety zrezygnować z nabiału, który jest taki smaczny, szczególnie wszelkie sery. Bez mleka mogłabym żyć, ale nie bez serów. Sery wegańskie niestety nie umywają się do sera żółtego.

Miejsce z najlepszym hummusem

najlepszy hummus gdzie kupićPrzejście na wegetarianizm spowodowało również, że naturalnie zwróciłam się w stronę kuchni wschodu, które oferują dla wegetarian bardzo wiele ciekawych potraw, w odróżnieniu od tradycyjnej kuchni polskiej. W Indiach czy w krajach arabskich jest wiele pyszności przyrządzonych bez użycia mięsa. Na przykład takie falafelki czy hummus. Hm, hummus to moja prawdziwa miłość. Czasami próbuję przyrządzać go w domu, ale nigdy jeszcze nie wyszedł mi taki prawdziwy przepyszny, jak przyrządzony przez osobę z krajów arabskich. Zdarzyło mi się kilka razy miksować cieciorkę, dodawałam oliwę, specjalnie w tym celu zakupioną pastę tahini, sok z cytryny i było to znośne, jednak nie tak, jak oryginalny hummus. Z cieciorki już lepiej wychodzą mi różnego rodzaju pasty, na przykład z suszonymi pomidorami czy czosnkiem. To dopiero jest pycha. Dlatego kiedy mam ochotę na prawdziwe prawdziwy pyszny hummus, kupuję go w moim pobliskim arabskim sklepie, gdzie przygotowywany jest ręcznie. Kiedy ktoś mnie pyta „Najlepszy hummus gdzie kupić?”, odpowiedź może być tylko jedna – w małym arabskim sklepiku za rogiem , który sprzedaje różne pyszne arabskie specjały, świeże i suszone daktyle na wagę oraz najlepszy hummus na świcie. Do tego można sobie tam kupić oryginalny świeżutki chlebek pita i już drugie śniadanie do pracy lub na wycieczkę gotowe. Ten hummus ma taki wspaniały, niepowtarzalny, jedwabisty smak, którego z a nic nie mogę powtórzyć w swoim hummusie.

Hummus hummusowi nierówny, dlatego warto jest mieć sprawdzone miejsce, w którym można kupić prawdziwy oryginalny arabski hummus. Hummus jest to doskonałą, zdrową przekąską, która może nam służyć przy różnych okazjach, na drugie śniadanie, czy na kolację w połączeniu z pokrojonymi świeżymi warzywami. Bardzo dobra dla wegetarian ze względu na dużą zawartość białka. Można ją przyrządzać samemu, ale niestety samemu w domu bardzo trudno jest zrobić prawdziwie oryginalny hummus.