Najwydajniejsze sposoby na cięcie tkanin

Każda tkanina posiada inne właściwości, dlatego jej cięcie może się różnić. Inaczej zachowa się jedwab, a inaczej materiał bawełniany. Cięcie przemysłowe tkanin musi być nastawione na konkretne włókno, aby cały proces był wydajny i cechował się dobrą jakością. Opisanie każdego z materiału mogłoby być trudne, jednak analizując jego cechy można określić sposób cięcia i najlepszy system. Każda szwalnia szuka takich informacji, aby poprawić swoją produkcję.

Jakim systemem ciąć tkaniny?

wydajne systemy cięcia tkaninNie ma uniwersalnego sposobu na cięcie tkanin. Każdy zakład produkujący ma swoje wydajne systemy cięcia tkanin. Dużo zależy od sztywności danego materiału. Aby przeciąć materiał bawełniany należy zadbać o dwie rzeczy. Jedną z nich jest naprężenie bawełny przed cięciem. Linia cięcia będzie regularna, czyli jakość będzie wysoka. Maszyna może pracować szybko z tym materiałem, dlatego wydajność jest wysoka. Druga kwestią jest korzystanie z bardzo ostrej gilotyny, aby nie podrzeć tkaniny. Tworząc materiały z jedwabiu zakład zazwyczaj ma już pocięte płaty, lecz często podejmuje się dokładniejszej standaryzacji wyrobu. Z tym materiałem należy obchodzić się delikatniej. Zasadniczo wysokie naprężenie nie jest konieczne, jednak luźna tkanina również nie jest wskazana. Wystarczy zachować umiar w tym. Zamiast korzystać z gilotyny lepiej wybrać nóż przesuwany. Powinien być ostrzony średnio co dwie godziny pracy. Materiał jest na tyle cenny, że w dalszym ciągu opłaca się to dla zakładu. Najłatwiej jest z jeansem. Jest to sztywna i tania w produkcji tkanina, która wytrzymuje wiele więcej niż inne. Nie trzeba dbać o odpowiednie naprężenie i można korzystać z ostrej gilotyny. Linia produkcyjna może być ustawiona na osiemdziesiąt procent wydajności. Wydajność ustawiona na tym poziomie pozwoli wykonać dużo sztuk ubrań dziennie. Jeans w ogóle nie traci właściwości, dlatego obróbka krawędzi może zachodzić poprzez wykorzystanie wysokiej temperatury.

Wydajne systemy służące do cięcia tkanin są w pełni opłacalne dla produkcji przemysłowej. Każdy materiał jest inny i trzeba na to zwracać uwagę, aby nie dochodziło do żadnych reklamacji. Jeśli zauwazyłeś, że krawędzie cięcia nie są dokładne przede wszystkim sprawdź, czy nóż jest odpowiednio ostry. Może on wymagać regeneracji, ale tylko wtedy, kiedy występują w nim luzy. Gilotyna to dobry sprzęt do wydajnego cięcia wytrzymałych materiałów, takich jak jeans lub bawełna. Myślę, że nie dojdzie do żadnych uszkodzeń mechanicznych, nawet z przyśpieszoną linią produkcyjną.