Naturalne metody terapeutyczne

Dzisiejszy świat w zaskakującym tempie pędzi do przodu. Rozwijająca się technika, medycyna i wszystkie inne gałęzie życia sprawiają że żyje nam się prościej i łatwiej. Ceną za to wszystko jest brak czasu otaczający nas chaos i wszechobecny stres. Na skutki nie trzeba długo czekać, różnego rodzaju dolegliwości i zaburzenia dopadające nas w najmniej spodziewanym momencie. Zazwyczaj kończą się wizyta w gabinecie lekarskim, ale zalecone leczenie i terapia nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty tak szybko jak byśmy sobie tego życzyli.

Lecznicze działanie pijawek

leczenie żylaków pijawkamiDlatego też osoby przewlekle i ciężko chore często szukają pomocy i wsparcia w gabinetach medycyny alternatywnej. W ostatnim czasie stała się ona bardzo modna i w związku z dużym zapotrzebowaniem na tego typu usługi obserwujemy powstawanie wielu poradni i gabinetów świadczących leczenie i terapie naturalnymi metodami. Dużym powodzeniem cieszy się hirudoterapia, zwłaszcza leczenie żylaków pijawkami co według osób korzystających z niej przynosi bardzo szybkie efekty w bardzo krótkim czasie. Leczenie pijawkami znane i stosowane było już w starożytnym Egipcie. Tamtejsi medycy dosyć często stosowali tego typu zabiegi na różne dolegliwości na ogół z bardzo dobrym skutkiem o czym świadczą zachowane do dnia dzisiejszego zapiski. W chwili obecnej pomimo przeprowadzonych badań potwierdzających skuteczność metody nadal budzi ona wiele kontrowersji i ma wielu przeciwników. Myślę że w dużą rolę odgrywają tutaj walory estetyczne zabiegu, wiele osób przeraża widok wgryzającej się w ciało pijawki. Chociaż zabieg jest całkowicie bezbolesny ponieważ w czasie ugryzienia do organizmu człowieka zostają wpuszczone przez pijawkę substancje znieczulające. Do zabiegu używa się tylko pijawek lekarskich pochodzących ze sterylnych hodowli laboratoryjnych. Czas zabiegu trwa około jednej godziny, chociaż o jego długości decyduje hirudoterapeuta biorąc pod uwagę stan zdrowia pacjenta i przebieg terapii. W czasie zabiegu do organizmu człowieka zostaje dostarczonych wiele substancji leczniczych o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym, przeciwbakteryjnym oraz regulującym ciśnienie krwi.

Jak więc widzimy hirudoterapia może okazać się bardzo dobrą metodą lecznicza i terapeutyczną. Niestety pomimo potwierdzonych badaniami właściwości leczniczych zabieg nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, możemy go wykonać tylko w prywatnych gabinetach i przychodniach. Jego koszt nie jest duży, a skuteczność gwarantowana i potwierdzona przez rzesze osób już z niego korzystających.