Naturalnie wyglądające brwi po makijażu permanentnym

Już od dłuższego czasu panuje moda na grube i naturalnie wyglądające brwi, ale jednak z zachowaniem estetycznego i regularnego ich kształtu. Ten trend spodobał się większości kobiet ponieważ pozwala odpocząć nam po mocnym wyskubywaniu włosków. Niestety jednak nie każda z nas może poszczycić się naturalnie gęstymi brwiami, dlatego coraz więcej pań chętnie decyduje się na makijaż permanentny. 

Efekt naturalnych brwi 

fachowy microblading - warszawaPo wielu latach mody na mocno wyskubane brwi z zachodu przywędrował do nas trend ich zapuszczania. Jak wszystkie doskonale wiemy wyskubywanie brwi do cienkiej linii nigdy nie było dla nas czymś przyjemnym, więc fakt, że grube i naturalnie wyglądające łuki brwiowe są teraz na topie z pewnością ucieszył ogromną ilość kobiet. Jak to jednak w modzie bywa naturalność najczęściej jest nieco udoskonalona i tak też wygląda to w przypadku mody na naturalne brwi. Dobrze, aby miały one zachowany jak najbardziej naturalny kształt i wygląd, ale najlepiej, aby jednocześnie były idealne symetrycznie co, jak wiemy, w rzeczywistości jest niemożliwe. Wiele kobiet stara się podkreślić swoje brwi przy pomocy nowoczesnych żeli do brwi, pomad czy kredek jednak aby uzyskać idealny efekt trzeba poświęcić im nieco czasu, który nie zawsze posiadamy. Zwłaszcza rano spiesząc się na przykład do pracy. Stąd też coraz większa liczba kobiet zaczęła decydować się na makijaż permanentny. Zainteresowanie nim wzrosło na tyle, że zaczęły powstawać coraz to nowsze techniki jego wykonywania. Obecnie najlepsze i najbardziej naturalne rezultaty daje nam fachowy microblading – Warszawa posiada wiele znakomitych salonów kosmetycznych w których możemy skorzystać właśnie z metody microbladingu nazywanej także metodą piórkową. Wykonuje się ją nieco inaczej niż tradycyjny makijaż permanentny, bowiem przy użyciu bardzo cieniutkich nożyków, którymi specjalista wykonuje serię mikronacięć wprowadzając następnie pod skórę barwnik. Co ciekawe sposób ten przywędrował do nas z Azji, gdzie wykorzystuje się go już od setek lat! Oczywiście cały zabieg wykonuje się na znieczuleniu, a także przed jego wykonaniem kosmetyczka rysuje nam kształt brwi, jaki chcemy osiągnąć i któremu możemy się dokładnie przyjrzeć i zanim go zaakceptujemy możemy też wprowadzić wszelkie zmiany.

Metoda microbladingu pozwala uzyskać niesamowicie naturalne rezultaty, jednocześnie sprawiając, że nasze brwi będą posiadały idealnie regularny kształt. Sposób ten opiera się na dorysowaniu nowych włosków, których grubość oraz kierunek „wzrostu” możemy same określić. Metoda ta daje nam zatem ogromne pole do popisu i dzięki temu może z niej skorzystać każda kobieta niezależnie od tego, jaki ma problem ze swoimi brwiami. Metoda piórkowa świetnie nada się zarówno w przypadku chęci zagęszczenia brwi, jak i w wówczas, gdy jedynie chcemy zakryć ich ubytki. Za pomocą tej metody możemy także zgrabnie zamaskować blizny oraz wydłużyć nasze brwi, jeśli są zbyt krótkie.