Niezwykły wałek do ciasta

Moja małżonka uwielbia różnego rodzaju zajęcia kulinarne. Jak ma wenę to w kuchni może spędzić cały dzień i przygotowywać różnego rodzaju wykwintne potrawy. Nie mam nic przeciwko temu, ponieważ gotowanie bardzo dobrze jej wychodzi i dla takiego łasucha jak ja zawsze jest w domu coś do zjedzenia. Niedługo moja żona ma urodziny i poprosiła mnie o zakup wałka do ciasta, który ma na sobie wzory. 

Ciasto z wzorkami od wałka

wałki do ciasta z wzoramiPowiem szczerze, że ten pomysł bardzo mnie zaskoczył. Na gotowaniu się praktycznie nie znam. Oczywiście coś tam zrobić umiem, jak byłem singlem to sam sobie musiałem gotować, ale na temat pieczenia to już nie wiem zupełnie nic. Nie mam pojęcia po co są wałki do ciasta z wzorami. Moim zdaniem ciasto to ciasto, ma być dobre, a jeszcze nigdy nie widziałem, żeby na którymś były jakieś wzory. No, ale jak żona chce to oczywiście jej kupię. Tylko gdzie się kupuje takie wałki do ciasta z wzorami? Oczywiście w tym pomógł mi internet. Postanowiłem przyjrzeć się bliżej tym wałkom i rzeczywiście znalazłem trochę zdjęć z wzorkami, które są robione za pomocą wałka. W większości są to tarty i rzeczywiście efekt końcowy jest zadowalający. Moja żona jest perfekcjonistką, więc zapewne taki rodzaj ozdabiania, żeby było ładnie jej pasuje. Jak dla mnie wystarczy, że dobrze smakuje. Znalazłem sklep, w którym akurat byłą promocja na wałki do ciasta z wzorami. Nie są to jakieś drogie rzeczy, więc postanowiłem, ze zamówię dwa takie wałki z różnymi wzorami, żeby moja małżonka mogła sobie wybierać, którego chcę akurat użyć. W końcu jeden zapewne szybko się znudzi i już później na nikim nie będzie robił wrażenia. No może ewentualnie na gościach, ale wiadomo, że raczej rzadko kiedy ktoś przychodzi zapowiedziany na tyle, żeby moja żona zdążyła zrobić jakieś ciasto ze wzorkami. Pozostają ewentualnie jakieś imprezy rodzinne. W każdym razie zamówiłem oba wzory, mam nadzieję, że mój wybór się żonie spodoba. Jeden wzór to serduszka, a drugi gwiazdeczki. Na zdjęciach w internecie oba bardzo dobrze się prezentowały. 

Żona oczywiście jak tylko dostała ode mnie wałki do ciasta z wzorami to postanowiła je wypróbować. Ciasto okazało się być przepyszne i rzeczywiście wyglądało niezwykle. Rzadko widzi się wyrobu z takimi wzorkami. Poza tym do tego doszło jeszcze zdobienie mojej żony. Można powiedzieć, że sama sobie przygotowała taki a’la tort. Ja chciałem nawet tort zakupić, ale oczywiście nie dostałem zgody bo jak to kupować kiedy można zrobić i przynajmniej wiesz dokładnie z czego jest.