Nowoczesne klawiatury ergonomiczne

Najłatwiejszym wyborem nowego komputera był zakup zestawu, który zawierał w sobie wszystkie niezbędne podzespoły, i nie wymagał uzupełniania. Wielu zawodowych graczy zaczynało na takim sprzęcie, gdyż był najwygodniejszy na początek kariery, i nie wymagał za dużej wiedzy o częściach komputerowych. Po pewnym czasie okazywało się jednak że części takich zestawów są wystarczające, choć nie najlepsze, więc gracze powoli wymieniali sprzęt na lepszy i bardziej wygodny, choć w dużej mierze zależny od budżetu przeznaczonego do tego celu.

Nowoczesna klawiatura dla zaawansowanego gracza

klawiatury mechaniczne dla graczyJednym z pierwszych elementów jaki zwykle był wymieniany, była klawiatura. Niezależnie od producenta zestawu komputerowego, podstawowe klawiatury były niemal identyczne, różniąc się od siebie nieznacznie detalami. Podczas gdy w zupełności wystarczały do zwykłego korzystania z komputera, a wielu graczy używało ich przez bardzo długi czas, nie interesując się odmianami gamingowymi, doświadczeni weterani często zauważali ogromne różnice między owymi dwoma rodzajami. W przeciwieństwie do podstawowych odmian, bowiem, klawiatury mechaniczne dla graczy były przeznaczone właśnie dla tych osób, które spędzały długie godziny na posiedzeniach z ulubionymi tytułami, i pozwalały na jeszcze lepsze wykorzystanie umiejętności czy ułatwienie rozgrywki. Przede wszystkim, różnicą która wyróżniała gamingowe klawiatury spośród standardowych modeli był anatomiczny układ płyty klawiszy, umieszczonych w taki sposób, by podczas gdy były łatwiej dostępne. Grupowanie klawiszy pozwalało na dokładniejsze sterowanie, ale również zmniejszało ryzyko nieprawidłowego wprowadzenia komend w trakcie gry. Wygodny układ pozwalał również na wielogodzinną grę bez nadmiernego zmęczenia dłoni, a w celu zapewnienia jeszcze większego komfortu, niektóre klawiatury posiadały wygodne podkładki pod dłonie, wykonane z przyjemnego w dotyku materiału.

Gamingowe klawiatury posiadały również szereg udogodnień, jakie nie były często widywane w podstawowych modelach. Jednym z takich udogodnień były nóżki o regulowanej wysokości, dzięki którym gracz mógł bez większego trudu dopasować wysokość i nachylenie klawiatury do swoich osobistych preferencji. Podświetlenie klawiszy, natomiast, pomagało podczas każdej rozgrywki, a zwłaszcza w trakcie gry przy słabym świetle lub jego braku. Mimo iż było obecne w większości współczesnych klawiatur, gamingowe odmiany często posiadały bardzo duże możliwości regulacji zarówno jasności oświetlenia, jak i jego koloru.