Nowoczesne sufity napinane

Niedawno remontowałam stary dom, który otrzymałam w spadku po swoich dziadkach ze strony mamy i muszę przyznać, że zajęcie to całkowicie mnie pochłonęło, co przejawiało się w całych dniach spędzonych przeze mnie przy wałkach, pędzlach, kielniach murarskich i wielu innych narzędziach. Zawsze świetnie radziłam sobie z aranżacją przestrzeni różnego typu, dlatego od razu wiedziałam, jak będzie wyglądał dom moich marzeń, jednak nie na wszystkich technikach budowlanych znałam się dostatecznie, więc musiałam skorzystać także z rady fachowców. Najwięcej uwagi poświęciłam… sufitowi. 

Najciekawsze sufity w salonach

sufit napinanyWielu osobom wydaje się, że powierzchnia, która ogranicza pomieszczenie od góry, nie jest zauważalna i stanowi najmniejszy problem podczas wykonywania prac remontowych. Nie jest to prawda. Jako osoba, która od lat zajmuje się aranżacją wnętrz i uwielbia tę profesję, śmiało mogę powiedzieć, że sufit jest jednym z najważniejszych elementów pomieszczenia nie tylko ze względów architektonicznych, ale także wizualnych. W ostatnich latach ta powierzchnia została zresztą bardzo doceniona przez specjalistów i powstają coraz ciekawsze projekty pokazujące, w jaki sposób można ją zagospodarować, aby spełniała nie tylko wymogi ściśle techniczne, ale także wyglądała pięknie. Z pewnością najnowocześniejszym rozwiązaniem w tym zakresie jest sufit napinany. Dlaczego właśnie on jest tak wyjątkowy? Przede wszystkim tylko taki element daje nam ogromne możliwości wizualne, które idą w parze z bardzo wysoka jakością wykonania, odpornością na zarysowania oraz zabrudzenia. Najczęściej klienci decydują się na kupno tego typu sufitów w kolorze białym, ponieważ jest to zawsze bezpieczne, a jednocześnie sprawdzone rozwiązanie, jednak pojawia się coraz więcej pięknych i śmiałych posunięć aranżacyjnych, które opierają się na dekorowaniu takiej powierzchni w taki sposób, aby dostosować ją stylistycznie do reszty elementów znajdujących się w danym salonie. Wykorzystuje się zatem trójwymiarowe obrazy, ledowe wielkopowierzchniowe oświetlenia oraz gwiaździste ciemnogranatowe lub czarne materiały imitujące widok nieba.

Osoby, którym zależy na niebanalnym wyglądzie swoich pomieszczeń, w szczególności zaś salonów mogą pomyśleć nie tylko o kupnie ciekawych mebli, czy ozdobieniu ścian, ale także zainwestowaniu w nowoczesny, niezwykły sufit. Coraz częściej właśnie te powierzchnie odgraniczające lokale od góry stają się centralną dekoracją całości. Dzieje się tak przede wszystkim wówczas, gdy zastosowane zostają najnowocześniejsze rozwiązania, a do tych należy podpięcie sufitu.