Obozy doskonalące jazdę konną

Jazda konna staje się popularnym sportem i jednocześnie relaksującą formą spędzania wolnego czasu. Nie trzeba od razu rozglądać się za własnym wierzchowcem. W szkołach jazdy konnej i stadninach, gdzie organizowane są kursy jeździeckie, można korzystać z miejscowych zwierząt. Jedyne, w co należy się zaopatrzyć to kask i odpowiedni strój. Można też zapisać się na obóz szkoleniowy na różnych poziomach zaawansowania. Są szkolenia dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Szkolenia jeździeckie na różnych poziomach zaawansowania

obozy konneJeździectwo kojarzy się ze sportem na wolnym powietrzu. Tak rzeczywiście jest. Większość zajęć na kursach i obozach jazdy konnej, odbywa się w terenie, na łąkach, w lasach i na specjalnych wybiegach. Padok to idealne miejsce do ćwiczeń dla poczatkujących. Specjalnie przystosowany teren stadniny jest wyposażony we wszelkie zabezpieczenia. Dlatego nawet osoby, które po raz pierwszy skorzystają z zajęć jazdy konnej, mogą czuć się wyjątkowo bezpiecznie. Te same zasady obowiązują podczas obozów doskonalących technikę jazdy konnej. Zwykle obozy konne odbywają się w sezonie letnim. W czasie wakacji najłatwiej znaleźć chwilę na relaks. Już dzieci w wieku szkolnym mogą korzystać z oferty zorganizowanego wypoczynku w siodle. Takie obozy jeździeckie polecane są dla nastolatków, jako sposób na oderwanie się od wirtualnej rzeczywistości. Dzięki jeździe konnej młodzież ma szansę poprawić kondycję, wydolność organizmu i pozbyć się codziennego stresu. Jazda na koniu jest idealnym antydepresantem. Psycholodzy są zgodni co do tego, że kontakt ze zwierzęciem pozytywnie wpływa na różne aspekty życia nastolatków. Pomaga wzmocnić koncentrację, odstresowuje i uczy cierpliwości. Czasem jazda konna stosowana jest nawet jako terapia. Ma to miejsce już u młodszych dzieci, które borykają się z problemami neurologicznymi. Zatem obóz połączony z nauką jazdy konnej i doskonaleniem tego typu umiejętności jest idealnym pomysłem na spędzenie wakacji z dala od miejskiego zgiełku.

W czasie treningu konnego aktywizuje się cały organizm. Dlatego kolonie lub obozy młodzieżowe połączone z nauką jazdy konnej są szczególnie polecane dzieciom w wieku szkolnym i nastolatkom. To idealny sposób na spędzenie wakacji na świeżym powietrzu, poprawę kondycji i nawiązanie nowych znajomości. Obozy jeździeckie organizowane są co roku w okresie letnim. Dzięki nim można łatwo pozbyć się stresu i zrelaksować się. Konie działają terapeutycznie i pomagają zachować dobrą kondycję. Dodatkowo uczą koncentracji i cierpliwości.